Jak inwestować

Odpowiedz

Opłata za konto maklerskie aktywne.

Witam

Mam pytanie odnośnie opłaty za zmianę konta elastycznego na aktywne. Dla uproszczenia opiszę po prostu swoją sytuacje.

2 lipca aktywowałem konto 'aktywne' i w tym momencie zostało mi najpierw zablokowane a następnie potrącone 10zł z konta. Pod koniec miesiąca tj. 30 lipca chciałem zrezygnować z wariantu aktywnego aby nie zostało mi potrącone 10zł za kolejny miesiąc, jednak w chwili przełączenia konta z powrotem na elastyczne ponownie została mi naliczona opłata 10zł.

I teraz moje pytanie brzmi czy zrobiłem coś nie tak, czy po prostu należy liczyć się z ponowną opłata w przypadku rezygnacji.

To tylko 10zł jednak wolałbym w przyszłości uniknąć tego typu niepotrzebnych opłat.

Odpowiedz
0 Lajków
Robert489
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
30-07-2019
Wiadomość 1 z 15 (26 462 wyświetleń)

Re: Opłata za konto maklerskie aktywne.

Witaj,
za zmianę wariantu konta maklerskiego pobieramy opłatę 10 zł. Jeżeli wnioskujesz o zmianę z Konta Elastycznego na Aktywne, naliczamy ją, ale za prowadzenie konta w danym miesiącu już nie poniesiesz kosztów. Za ponowną zamianę na Konto Elastyczne naliczymy kolejną opłatę 10 zł.

Mam nadzieję, że teraz jest to dla Ciebie zrozumiałe. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1072
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 15 (26 424 wyświetleń)

Re: Opłata za konto maklerskie aktywne.

Dzień dobry,

konto aktywne założyłem 1 kwietnia, czyli za kwiecień została pobrana tylko kwota aktywacyjna (10 zł). Rozumiem, że sytuacja jest analogiczna jeśli chciałbym wrócić do konta elastycznego 31 maja tj. płacę jedynie za zmianę konta?! (łączny koszt 20 zł)

Odpowiedz
0 Lajków
Nobody
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
13-12-2020
Wiadomość 3 z 15 (24 530 wyświetleń)

Re: Opłata za konto maklerskie aktywne.

Jeżeli w maju zmienisz wariant konta maklerskiego z aktywnego na elastyczne to pobierzemy w tym miesiącu opłatę za zmianę wariantu  konta (10 zł), natomiast za prowadzenie konta w maju opłaty nie pobierzemy.

Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
87
19
15-06-2020
Wiadomość 4 z 15 (24 405 wyświetleń)

Re: Opłata za konto maklerskie aktywne.

szczerze, przy tylu awariach jakie macie, to wstyd że w ogóle wyciągacie łapska po opłaty ...

 

arturo74
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
58
26
03-12-2020
Wiadomość 5 z 15 (19 280 wyświetleń)

Re: Opłata za konto maklerskie aktywne.

Co więcej prowizja dla aktywnego to teraz 0.25% do obrotu 1 mln zł. Aż śmieszne, że robią to w miesiącu w którym były 3 (słownie TRZY!) poważne awarie wpływające na składanie zleceń...

 

ING wyczuło publiczność pięknie 🤣🤣 

Odpowiedz
0 Lajków
jmq
jmq
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
19
0
01-06-2021
Wiadomość 6 z 15 (18 402 wyświetleń)

Re: Opłata za konto maklerskie aktywne.

jak to mówią bezczelność nie zna granic, jakiś łebski gość musiał nad tym myśleć...

od 16 sierpnia więc pożegnam szacowne grono, a z dniem dzisiejszym odmeldowuję się także stąd, życząc samych trafnych decyzji zarówno inwestycyjnych jak i tzw życiowych, dla mnie jedną z nich jest właśnie przenieść swój majdan gdzieś indziej, może mały ale jednak jakiś majdan, bo tak bezczelnie kroić się nie dam, minęło 6 mcy od 3dniowej awarii, która nota bene w instytucji finansowej nie miała prawa się zdarzyć, w międzyczasie parę mniejszych zwiech, a oni teraz robią podwyżki przerzucając koszty na klienta, niech zgadnę tych cofniętych prowizji które wypłaciliście po awarii ?

i argumentacja...

bo poziom cen rośnie

nie odnotowałem aby prezes giełdy podniósł prowizje i opłaty? minęło mnie coś ?

czy po prostu poziom cen pietruszki i cebuli w warzywniakach wzrósł i się dostosowujecie ?

kłaniam się

 

Odpowiedz
0 Lajków
arturo74
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
58
26
03-12-2020
Wiadomość 7 z 15 (18 340 wyświetleń)

Re: Opłata za konto maklerskie aktywne.

Cały czas pracujemy nad udoskonalaniem systemu Makler i dokładamy starań żeby niedostępności zdarzały się jak najrzadziej. Pomimo tej podwyżki nasze stawki są nadal bardzo konkurencyjne na rynku.

Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
87
19
15-06-2020
Wiadomość 8 z 15 (18 333 wyświetleń)

Re: Opłata za konto maklerskie aktywne.

Owszem ceny obecne są konkurencyjne, aczkolwiek wydają się uczciwie zbalansowane co do jakości systemu i ilości awarii. 0.25% zrównuje cennik z konkurencją, a konkurencja ma hmmm... działającą usługę, więc również z mojej strony out 👋

 

Co ciekawe argumentacja zwiększenia prowizji inflacją nie ma żadnego sensu. Skoro inflacja jest wyższa, ceny akcji są wyższe więc 0.19% jest PROPORCJONALNIE wyższe.

 

Argumentacja podniesienia kosztu obsługi wyrażonej w PLN inflacją - jasne, podniesienie prowizji wyrażonej w procentach (czyli wartości bezwymiarowej) jest .... hmmm ... mało poważny 😅 chętnie poznałbym matematykę stojącą za tą kalkulacją. 

 

Niemniej jednak, życzę sukcesów i stabilności systemu 😄

Odpowiedz
0 Lajków
jmq
jmq
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
19
0
01-06-2021
Wiadomość 9 z 15 (18 315 wyświetleń)

Re: Opłata za konto maklerskie aktywne.

System systemem, oni muszą aplikacje napisać od nowa ale widocznie im to pasuje bo ludzie nie odchodzą z maklera ing. Tu trzeba by im tyłki obrobić w social mediach, teraz tylko to się dla nich liczy.
Odpowiedz
0 Lajków
gacekf
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
4
26-06-2019
Wiadomość 10 z 15 (17 288 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy