Odpowiedz

Giełda podatki

Dzień dobry, czy znajdę gdzieś sumę podatków jakie muszę zapłacić grając na gieldzie? Bo kupuje, sprzedaje i można się w tym pogubić... a musi byc gdzieś zapisane ile mam zaplacic podatku!
wojt1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
12-05-2020
Wiadomość 1 z 6 (3 698 wyświetleń)

Re.: Giełda podatki

Sumy podatków nie znajdziesz. Po zakończonym roku wyślemy Ci PIT za cały rok. Możesz sobie na bieżąco poglądowo sprawdzać dochód w Maklerze w funkcji Konto > Zyski/starty. Jest to funkcja poglądowa i pokazuje tylko transakcje z GPW. Na dokładny podatek mogą jeszcze mieć wpływ inne transakcje: poza giełdą, inne opłaty itp. 

 

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (3 689 wyświetleń)

Re.: Giełda podatki

Okej, a jak mój dochód dajmy na to jest -300zł. Czy od tego tez mam płacić podatek jak jestem na minusie ?

Odpowiedz
0 Lajków
wojt1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
12-05-2020
Wiadomość 3 z 6 (3 566 wyświetleń)

Re.: Giełda podatki

Jeszcze nikt nie wpadł na podatek od strat i niech tak zostanie Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 4 z 6 (3 561 wyświetleń)

Re.: Giełda podatki

Jeszcze ostatnie pytanie i wszyscy będziemy wszystko wiedzieć Emotikon: Szczęśliwy

Dajmy na to, ze miałem dużo plusów, a na koniec roku i tak wyszedłem na minus to czy od tych akcji które udało mi się sprzedać na + mam odprowadzić podatek czy liczy się to rocznie jako całość ? Emotikon: Szczęśliwy Z góry dziękuję za pomoc w temacie i profesjonalne podejście Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
wojt1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
12-05-2020
Wiadomość 5 z 6 (3 558 wyświetleń)

Re.: Giełda podatki

Na giełdzie to działa tak, że patrzymy na całość.

Kompensujemy zyski i straty przez cały rok kalendarzowy i patrzymy na ogólny wynik.

 

Musisz pamiętać, że:

  • jeśli kupiłeś w tym roku i nie sprzedałeś to ta transakcja nie będzie brana pod uwagę
  • jeśli kupiłeś w tym roku i sprzedaż za 3 lata to ta transakcja będzie rozliczona za 3 lata - liczy się to kiedy sprzedajesz
  • dochód obniżają ci prowizje i opłaty
  • nie można kompensować dochodów giełdowych z funduszami.

Co więcej, jeśli masz jeszcze w innym biurze konto maklerskie to łączysz to. Np w ING zysk a w innym BM strata to to kompensujesz.

 

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 6 z 6 (3 555 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy