Odpowiedz

Łączenie funduszy

Witam, mam pytanie natury technicznej: 1.  mam otwarte dwa konta NN Zrównoważone, jak mogę je połączyć abym widział je zsumowane. Ta druga pozycja powstała gdy zamieniałem z Lokacyjnego na Zrównoważony a miałem już  wcześniej zakupiony Zrównoważony.

2. Jak zlikwidować konto zerowe powstałe po w/w  zamianie funduszy?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
mirgol1982
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-07-2018
Wiadomość 1 z 2 (4 603 wyświetleń)

Re: Łączenie funduszy

mirgol1982  poniżej odpowiadam na Twoje pytania.

1. Połączenie funduszy
Nie ma technicznej opcji połączenia dwóch funduszy inwestycyjnych. Rozwiązaniem jest przeniesienie (zamiana) środków, ale na inny fundusz NN Investment Partners.

Po zalogowaniu do systemu Mojego ING wybierz:
- Moje finanse
- dany fundusz
- Opcje - Zamień

Za pomocą tej funkcji możesz wybrać fundusz docelowy (fundusz, na który przeniesiesz środki).
Na liście funduszy zobaczysz tylko fundusze jednego towarzystwa.
Fundusze z symbolem parasola dają Ci możliwość przeniesienia środków bez podatku od zysków kapitałowych (19%).
W przypadku funduszu NN Zrównoważony dotyczy to wszystkich funduszy w ramach NN Parasol FIO.
Transfer środków na inne fundusze spoza grupy NN Parasol FIO skutkuje w przypadku osiągnięcia zysku - pobraniem podatku.
Zamianę między funduszami przeprowadzisz bez opłat dystrybucyjnych (w bankowości internetowej).
W procesie zmiany ustalasz czy przenieść część czy całość środków (można zaznaczyć opcję - Zamień wszystko).

Innym rozwiązaniem jest oczywiście sprzedaż jednostek uczestnictwa na jednym funduszu a po zaksięgowaniu środków na koncie, złożenie dyspozycji kupna. Sprzedaż wiąże się jednak z pobraniem podatku od zysku. 

2. Rejestr zerowy
Jeśli po sprzedaży/zamianie wartości rejestru funduszu wynosi 0,00 PLN - nie jest on likwidowany automatycznie.
W bankowości internetowej możesz jednak skorzystać z opcji - Ukryj fundusz. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (4 553 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy