Własny biznes to nie tylko zyski, ale i dylematy. Wtedy dobrze mieć osobistego księgowego

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 3 miliony działalności gospodarczych. Zdecydowana większość z nich, bo aż 62%, korzysta z pomocy tradycyjnego biura rachunkowego. 10% zatrudnia księgowego na etacie, a 28% przedsiębiorców sprawami księgowymi zajmuje się samodzielnie[1]. Otwierasz lub prowadzisz już biznes i wciąż zastanawiasz się, która z tych opcji jest dla Ciebie najlepsza? Sprawdź, czy odpowiedzią, której szukasz, nie okaże się usługa Biura rachunkowego wraz z bezpłatnymi konsultacjami księgowymi od ING. Sprawdź jak może ułatwić Ci prowadzenie biznesu…

 

Wizyty u księgowych i wożenie do nich stosów dokumentów są nie tyko niewygodne, ale i czasochłonne. Mimo powszechnej cyfryzacji wiele biur rachunkowych wciąż preferuje tradycyjne formy kontaktu z klientami: osobiście lub przez telefon. Rozmowy telefoniczne mają swoje zalety, ale gdy daną poradę trzeba wcielić w życie, przedsiębiorca skazany jest albo na zaufanie swojej pamięci, albo na posiłkowanie się sporządzonymi naprędce notatkami. A co gdy telefon księgowego jest wciąż zajęty, a my nie możemy czekać? Wówczas zwykle dzwonimy do znajomych lub szukamy odpowiedzi w internecie, gdzie łatwo trafić na niesprawdzone informacje od przypadkowych osób.

Rób swoje, nawet gdy cło i VAT to nie Twój świat

 

Z dobrym księgowym jest też trochę tak jak z dobrym lekarzem czy prawnikiem. Aby mógł nam pomóc musi nas poznać, naszą historię i sprawę, z którą do niego przychodzimy. W ING nie jesteś anonimowy. Możesz liczyć na dopasowane do Twojej sytuacji doradztwo.

 

-  Z przeprowadzonych wśród przedsiębiorców badań wiemy, że na długiej liście wyzwań i zagadnień, z jakimi muszą się mierzyć na co dzień,  jest potrzeba posiadania dobrej i stałej relacji z księgowym. Dlatego stworzyliśmy zupełnie innowacyjny model współpracy. Oprócz szybkiego i profesjonalnego załatwiania spraw księgowych, rachunkowych i podatkowych, nasi eksperci służą przedsiębiorcom stałym wsparciem merytorycznym i odpowiadają na wszystkie ich dylematy. Dzięki wygodnej komunikacji w aplikacji mobilnej księgowi z Biura księgowego ING stają się kimś w rodzaju zaufanego, zawsze pomocnego partnera – mówi Michał Zając, zarządzający platformą ING Księgowość.

 

Korzystając z Biura Rachunkowego ING masz pewność, że Twoją firmą zajmuje się certyfikowany księgowy z „krwi i kości”.  – Nasi księgowi to zespół z prawdziwą znajomością różnych rynków i branż: od rzemiosła po e-commerce czy IT. Dzięki konsultacjom księgowym w aplikacji  przedsiębiorca wygodnie i szybko rozwiąże problematyczne sprawy i będzie miał czas zająć się rozwijaniem swojego biznesu. Nie musi też tracić czasu na dowożenie dokumentów – bo faktury wystawia, wysyła i przechowuje w aplikacji, do której ma dostęp również z telefonu i tabletu – mówi Mateusz Swarlik, manager Zespołu Usług Biznesowych ING Księgowość.

Jak wygląda współpraca z księgowym z ING?

 

Twoimi sprawami księgowymi zajmie się konkretny, przydzielony do firmy księgowy. W pierwszym miesiącu współpracy zaprosi Cię na rozmowę powitalną, w trakcie której objaśni, jak będzie przebiegała Wasza kooperacja. Odpowie od razu na Twoje wątpliwości i pytania związane z firmą. W kolejnym miesiącu zaksięguje te dokumenty, które pojawiły się w systemie w miesiącu aktywacji usługi. Bieżąca obsługa podatkowo-księgowa Twojej firmy obejmie:

 

 • Księgowanie faktur i przygotowanie do wysyłki deklaracji podatkowych.
 • Weryfikowanie dokumentów kosztowych (dodanych z pliku) oraz podawanie dokładnej kwoty podatków do zapłaty.
 • Odpowiadanie na Twoje pytania, wątpliwości, dylematy.

 

Po aktywacji usługi klient otrzymuje dostęp do Niezbędnika – w nim ma zawarte różne przydatne info (np. samochód w firmie, informacje o wymogu lub braku wymogu posiadania kasy fiskalnej, składki ZUS itd.) oraz podstawowe zmiany, których powinien dokonać (ustawienia deklaracji podatkowych czy ustawienia podatnika).

W prowadzeniu biznesu nagłe wypadki to nic miłego – co zrobisz, gdy okaże się że przydzielony do Twojej firmy księgowy właśnie trafił na zwolnienie lekarskie, a Ty potrzebujesz pilnej konsultacji? Nie musisz się przejmować takimi scenariuszami, bo pod nieobecność księgowego jego obowiązki przejmuje inny ekspert, który od początku dobrze zna sprawy Twojej firmy.

 

Księgowy od ING 6 miesięcy za 0 zł 

Jak działają konsultacje księgowe?

 

Wszyscy użytkownicy usługi Biura rachunkowego ING mogą korzystać z nieograniczonej liczby darmowych konsultacji z naszymi ekspertami księgowymi.

 

Proces jest szybki i bardzo wygodny:

 1. Zadajesz pytanie w aplikacji, szczegółowo opisując interesujące Cię zagadnienie.
 2. Odpowiedź uzyskujesz nawet w ciągu 30 minut (80% przypadków). Dostaniesz ją mailowo, telefonicznie lub bezpośrednio w aplikacji - w zależności od tego, jak skomplikowane było Twoje pytanie.

Konsultacje księgowe - by nie powstrzymał Cię żaden dylemat:

 

 • Korzystasz wszędzie, gdzie i kiedy tego potrzebujesz.
 • Uzyskujesz wyczerpujące odpowiedzi na pytania z zakresu: zagadnień księgowych, zagadnień kadrowo-płacowych, przygotowania umów cywilno-prawnych, finansowania faktur, windykacji należności, problemów technicznych i cennika usług.
 • Masz stały wgląd w historię swoich konsultacji i możesz wracać do odpowiedzi w dowolnym momencie.
 • Otrzymujesz powiadomienia push, gdy odpowiedź jest gotowa.
 • Jeśli nie korzystasz z Biura rachunkowego ING lub nawet nie jesteś naszym klientem, również możesz skorzystać z usługi Konsultacji księgowych, wykupując jeden z trzech odpowiednich dla Ciebie pakietów: 1 konsultacja - 40 zł; 3 konsultacje - 100 zł; 5 konsultacji - 150 zł.

 

Poniżej kilka prawdziwych problemów, z którymi zwrócili się do nas klienci, wraz z równie prawdziwymi odpowiedziami, jakie na nie udzieliliśmy.

ING - SING telefon_a 2021 04 14 v03.jpg 

Ikonsultacka ing ksiegowosc.jpg

 

Kto może skorzystać z usługi Biura rachunkowego ING i ile to kosztuje?

 

Z usługi Biura rachunkowego w ING mogą skorzystać:

 

 • Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, rozliczające się za pomocą KPIR (Księgi Przychodów i Rozchodów) lub ryczałtu ewidencjonalnego i korzystające z Mojego ING.

 

 • Spółki, rozliczające się za pomocą pełnych ksiąg rachunkowych i korzystające z ING Business.

 

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i założyłeś rachunek firmowy przed 1 stycznia 2021 roku, możesz korzystać z Biura rachunkowego w oparciu o jeden z trzech pakietów:

 • MINI – do 10 dokumentów kosztowych, 130 zł miesięcznie.
 • STANDARD – do 20 dokumentów kosztowych, 190 zł miesięcznie.
 • PREMIUM – do 50 dokumentów kosztowych, 290 zł miesięcznie. 

 

Ale za pierwszy miesiąc nie zapłacisz nic, a później będziesz mógł zdecydować, czy korzystać z usługi dalej, czy nie.

 

[1] https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/784958,Firmy-coraz-czesciej-korzystaja-z-ksiegowosci-internetowej.html