Szukasz lepszego planu dla swoich pieniędzy? Wypróbuj Trenera Finansowego w Moim ING

Moje ING to nie tylko system transakcyjny – znajdziesz tam również Trenera Finansowego, który pomoże Ci trenować kondycję finansową i osiągnąć perfekcyjną formę! Nie musisz znać się na finansach. Trener Finansowy pomoże przeanalizować Twoją sytuację finansową i na tej podstawie wskaże konkretne rozwiązania do kontroli wydatków, oszczędzania czy inwestowania.

Po co Ci trener?

Z finansami jest jak z treningiem sportowym. Jeśli nie dbasz o swoją kondycję, wypadniesz z formy. Nasze badanie „Zwyczaje finansowe Polaków” potwierdza, że finanse są dla Polaków ważne, ale poświęcają im zdecydowanie za mało uwagi. Postanowiliśmy więc to maksymalnie ułatwić.

Z Trenerem Finansowym:

  • oszczędzasz czas, bo zyskujesz pomoc w analizie swoich finansów,
  • nie musisz znać się na finansach, bo trener sam podpowie gotowe rozwiązania,
  • nie musisz „robić tego co wszyscy”, bo rozwiązanie, które otrzymasz, uwzględni Twoje potrzeby i sytuację finansową.

Sprawdź jak działa funkcja Trener Finansowy>

Jak wygląda trening finansowy?

Czujesz, że nie masz kondycji finansowej? Nie martw się! Trening z osobistym Trenerem Finansowym bazuje na trzech prostych krokach, przy których nawet się nie zmęczysz. Po czole nie popłynie ani jedna kropla potu, a efekty ćwiczeń pojawią się szybciej niż myślisz. Nie musisz zasłaniać się też brakiem czasu, bo wystarczy, że znajdziesz kilka minut, a korzystać z pomocy Trenera możesz wszędzie, także w domu, czy w drodze do pracy.

Trzy kroki treningu w Twojej aplikacji

Chcesz zacząć swój trening? Trener jest zawsze pod ręką - znajdziesz go w menu swojej aplikacji Moje ING w zakładce „Usługi i narzędzia”. Gdy tylko go odwiedzisz, zaczniesz pracować nad swoją kondycją.

Rozpocznij trening z Trenerem Finansowym>

Na pierwszy ogień pójdzie analiza. Trener zapyta Cię o Twój cel finansowy, a potem bazując na wysokości Twoich dochodów, wydatków i wieku, wyliczy indywidualny poziom poduszki finansowej, czyli pieniędzy, które powinieneś zgromadzić na nieprzewidziane wydatki.

W drugim kroku Trener finansowy przechodzi do diagnozy. Sprawdzi, jaką część poduszki finansowej już posiadasz i podpowie jak możesz osiągnąć swoje cele finansowe. W tym momencie Twoja sytuacja finansowa jest już przeanalizowana, a konkretne zalecenia masz w zasięgu wzroku w swojej aplikacji. Trener nie pozostawi Cię jednak bez pomocy. Podpowie, z których narzędzi i produktów dostępnych w systemie Moje ING skorzystać. Tym, którzy nie mają wystarczających oszczędności, zaproponuje narzędzia, które pomogą je zgromadzić. Tym, którzy stworzyli już swoją poduszkę finansową oraz posiadają dodatkowe nadwyżki, Trener pokaże jak lepiej nimi zarządzać. Gotowym na krok dalej udzieli porady inwestycyjnej, proponując np. optymalny portfel funduszy, który wskazuje, ile i w jakie typy funduszy zainwestować.

Trener Finansowy to Twój wirtualny doradca, który pomoże zarówno rozpoczynającym oszczędzanie, jak i tym, którzy już zgromadzili znaczące nadwyżki. Podejmujesz wyzwanie? Zaloguj się do swojej bankowości Moje ING i odwiedź swojego trenera. On czeka Emotikon: Szczęśliwy

 

Moje ING to więcej niż transakcje

Klienci coraz częściej oczekują od banków cze­goś więcej niż tylko możliwości pomnażania pieniędzy i realizacji przelewów. Trener Finansowy to nasz pierwszy krok w oferowaniu zaawansowanego doradztwa, w pełni dostępnego w kanałach zdalnych, znane­go jako robo-advisory. Także dlatego Trener, podobnie jak cały system Moje ING, został zbudowany w technologii RWD i dostępny jest na wszystkich typach urządzeń, w tym w aplikacji mobilnej.


Daniel Szewieczek - odpowiedzialny za obszar oszczędności i inwestycji w ING Banku Śląskim