Płatność zbliżeniowa kartą Visa w telefonie – zobacz jakie to proste!

Płatności zbliżeniowe cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Nic dziwnego - jesteśmy zabiegani i zapracowani, zależy nam więc na oszczędności czasu i wygodzie. Do Twojej dyspozycji oddajemy więc nową formę płatności zbliżeniowej za pomocą karty Visa w telefonie. Zobacz jakie to łatwe!

Na czym polega płatność zbliżeniowa kartą Visa w telefonie?

To usługa, która umożliwia uruchomienie płatności kartą Visa zbliżeniowa w Twoim telefonie. Dzięki niej za zakupy w sklepach stacjonarnych zapłacisz zbliżając swojego smartfona do terminala płatniczego. Nawet jeśli zostawisz swoją kartę płatniczą w domu, za zakupy zapłacisz swoim telefonem – proste, prawda?

By móc skorzystać z usługi, musisz spełnić jednak kilka warunków:

  • Musisz być właścicielem konta z Lwem prowadzonego w polskiej walucie. Niezbędne jest też posiadanie ważnej, zbliżeniowej karty debetowej Visa.
  • Na swoim telefonie z Androidem musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersję naszej aplikacji bankowej - Moje ING mobile.
  • Twój telefon musi być obsługiwany przez system Android (jego niemodyfikowaną wersją, czyli taką, jaka była zainstalowana na urządzeniu w momencie kupna) w wersji co najmniej 4.4.
  • Smartfon musi też posiadać łączność NFC - jeśli nie wiesz, czy Twój telefon ją obsługuje, skontaktuj się ze swoim operatorem komórkowym lub wyszukaj tę informację w sieci.
  • Jeśli jesteś niepełnoletni, musisz mieć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na korzystanie z karty.

Jak włączyć kartę zbliżeniową Visa w telefonie?

 • Otwórz aplikację Moje ING mobile.
 • Kliknij w Karty i płatności telefonem. Wybierz Visa zbliżeniowa, a następnie pod opisem płatności zbliżeniowych kliknij Aktywuj usługę.
 • Zaakceptuj aneks do umowy oraz regulamin korzystania z usługi.
 • Zatwierdź PIN-em do aplikacji - to wszystko!

Jak to działa?

Wszystko możliwe jest za pomocą dwóch nowoczesnych technologii:

 • NFC (Near-field communication) – to nazwa komponentu w smartfonach, który umożliwia wymianę danych z kompatybilnymi urządzeniami, np. terminalami płatniczymi.
 • HCE (Host Card Emulation) – to technologia, która pozwala na stworzenie wirtualnej postaci karty i, przy pomocy NFC, korzystanie z niej tak jak z karty płatniczej.

Jak płacić kartą zbliżeniową Visa w telefonie?

Zdziwisz się, jakie to proste! Wystarczy, że przy kasie podświetlisz ekran telefonu (lub odblokujesz ekran, w zależności od modelu posiadanego urządzenia) i zbliżysz go, podobnie jak kartę płatniczą, do terminala sprzedawcy. Nie musisz nawet logować się do aplikacji!

Jeśli zakupy będą kosztowały więcej niż 50 zł, będziesz musiał je potwierdzić PIN-em –tym samym, którym potwierdzasz transakcje wykonane kartą płatniczą.  

Pamiętaj: aby płacić kartą Visa zbliżeniową w telefonie moduł NFC w telefonie musi być włączony.

Czy taka forma płatności jest bezpieczna?

Tak! Każde zakupy o wartości przekraczającej 50 zł musisz potwierdzić PIN-em karty. Dzięki temu nawet, jeśli zgubisz swój telefon nikt nie „wyczyści” Twojego rachunku. Jeśli jednak stracisz telefon, możesz wyłączyć płatności kartą w telefonie przez nasz system bankowości internetowej lub dzwoniąc do nas. Co ważne - wyłączysz w ten sposób tylko usługę płatności kartą w telefonie, a nie kartę płatniczą. Dodatkowo, jeśli martwisz się, że zapłacisz za coś przypadkiem, możesz wyłączyć funkcję NFC w swoim telefonie i włączać ją bezpośrednio przed płatnością.

Usługę tę możesz aktywować na każdym z urządzeń zaufanych dla aplikacji Moje ING mobile. Obecnie umożliwiamy dodanie 3 urządzeń do listy zaufanych. Dzięki temu nawet, jeśli korzystasz z kilku telefonów, Twoja karta zawsze będzie pod ręką. Jeśli korzystasz równocześnie z karty Mastercard w telefonie, możesz dowolnie decydować, którą kartą chcesz zapłacić. Wystarczy ustawić domyślną kartę do płatności w aplikacji Moje ING mobile.

Czy warto korzystać z takiej płatności?

Zdecydowanie tak - to proste i bezpieczne rozwiązanie. Nawet, jeśli nie będziesz korzystał z niej często, jest to ciekawa alternatywa dla płatności kartą płatniczą. Będzie pomocna szczególnie tym osobom, które nie chcą nosić przy sobie portfela. Telefon mamy zawsze przy sobie. Spróbuj, a zobaczysz jakie to proste!