6 historii, które potwierdzają, że dobre opinie to dla firm najlepsza reklama

Dlaczego dobra opinia to dla firm najlepsza reklama? Bo dzięki niej mogą mieć więcej klientów. Czy naprawdę tak jest? Zapytaliśmy o to przedsiębiorców, którzy wzięli udział w I edycji akcji ING „Dobry Głos dla firm”. Opinie na ich temat wyśpiewali wtedy Mela Koteluk i Paweł Domagała. Przeczytaj czy według przedsiębiorców konstruktywna opinia ma znaczenie i co dał im udział w akcji.

Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby mieć więcej klientów

„Przykułyśmy uwagę naszych klientów w nowy sposób”

Ines Murlowska i Karolina Murlowska z MY SWEET ROOM  

mysweetroom.jpg

 

Video z wyśpiewaną opinią to było coś nowego, czego nasi klienci się nie spodziewali. Udało się przykuć ich uwagę, a film miał sporą liczbę wyświetleń. Również nasi znajomi byli mile zaskoczeni takim wyróżnieniem dla nas. Kampania zachęciła klientów do pozostawiania opinii w sieci. Dostajemy ich ostatnio coraz więcej, i każda zawsze wywołuje uśmiech na naszej twarzy. Bardzo podoba nam się cała inicjatywa i cieszymy się, że mogłyśmy wziąć w niej udział!  

„Opinie pomagają budować relacje”

Alina Wodarska, KWIATY W KREDENSIE


kwiaty-w-kredensie.jpg

 

Wszyscy znajomi i klienci reagowali bardzo pozytywnie na wyśpiewywaną opinie, co miało dla nas duże znaczenie w kontekście budowy relacji. Akcja świetna, bo pozwoliła nam, małej firmie
z dużymi aspiracjami, być częścią ogólnopolskiej kampanii. Mogłam pochwalić się na fanpage’u i prywatnym profilu. Do dzisiaj dzieci znajomych nucą moją wersję reklamową. Zachęcałam też innych przedsiębiorców do udziału w akcji podczas spotkań biznesowych. Przekonanie ludzi, że warto wystawiać małym firmom opinie to proces, który potrzebuje czasu, ale cieszę się, że zaczęto o tym mówić głośno.

„Otrzymaliśmy fajny content do mediów społecznościowych”

Natalia Piotrowska, BLESS COFFEE ROASTERS

coffe.jpg

 

Dzieliliśmy się linkiem na naszej stronie, dzięki czemu nasi odbiorcy mogli poznać całą inicjatywę związaną z dawaniem pozytywnych opinii. Wszyscy, którzy widzieli wykonanie utworu, byli pod wrażeniem, że całość była stricte dedykowana naszej firmie Bless Coffee Roasters. Odnotowaliśmy też kilka udostępnień postu z wyśpiewaną opinią. Jesteśmy zadowoleni z udziału w akcji przede wszystkim dlatego, że zostaliśmy zgłoszeni przez jednego z naszych gości.  

„Dobra opinia to niekonwencjonalna forma reklamy”

Marcin Wiechowski, KWAŚNE JABŁKO

kwasne-jabłko.jpg

 

Wyśpiewana opinia otrzymała mnóstwo pozytywnych reakcji, a sam post na Facebooku zebrał bardzo dużo polubień. Klienci docenili niekonwencjonalną formę reklamy. Naszym zdaniem była to bardzo fajna kampania reklamowa – ciepła i z pomysłem. Doceniamy, że opierała się o rzeczywiste biznesy.

„Zaskoczyliśmy naszych klientów”

Tomasz Palej, WARSZTAT KOSZULKOWY

koszulkowo.jpg

 

Klienci dzwonili, pisali, że widzieli. Zdecydowanie oddźwięk ze strony klientów był. I był mocno pozytywny. Na ogół było to na zasadzie "ale.. jak to załatwiliście?"  I muszę powiedzieć – reakcji było naprawdę dużo. Wszyscy byli mocno zaskoczeni formą. Film udostępniliśmy na naszym FB. Otrzymaliśmy naprawdę sporo pozytywnych sygnałów!

„Opinie to wartość dla firmy” 

Karolina Poręba, SKLEP ILUSTRIS

ilustris.jpg

 

Zaobserwowaliśmy dużo pozytywnych emocji, a emocje są bardzo ważne. Naszym zdaniem akcja podniosła świadomość,  jaką wartość wnoszą wystawiane firmom opinie. Więcej opinii przekłada się na ruch, sprzedaż i zainteresowanie klientów. Prowadząc firmę obserwujemy takie elementy i zdajemy sobie sprawę z tego, że to ważna część naszej pracy. Bardzo nam się podoba cała idea i cieszymy się z naszego udziału w pierwszej edycji. Chętnie będziemy dalej wspierać projekt, ponieważ wiemy, jak duże znaczenie dla efektywnej sprzedaży mają opinie klientów. Świadomość, że takie akcje mają miejsce, jest dla nas bardzo budująca.

 

***

Podsumowując, dobre opinie są potrzebne przedsiębiorcom, ponieważ polecanie to wciąż jedna z najskuteczniejszych form reklamy. Wystawiając ocenę w Internecie mamy realny wpływ na funkcjonowanie swojej ulubionej firmy. Jeżeli masz firmę zachęcaj do tego swoich klientów!

 

Teraz masz niepowtarzalną okazję, aby zrobić to w nietuzinkowy sposób. Właśnie ruszyła kolejna edycja akcji ING „Dobry Głos dla firm” z Katarzyną Nosowską. Skorzystaj z nowatorskiej propozycji specjalnie przygotowanego, dedykowanego wideo z artystką. Dzięki temu będziesz mógł zachęcać swoich klientów, aby wystawiali Ci opinię.

Wystarczy, że na stronie www.glosdlafirm.pl wypełnisz formularz, podasz nazwę, adres fanpage’a oraz mail swojej firmy, a otrzymasz link do gotowego filmu do udostępnienia.

Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby mieć więcej klientów