10 startupów, które mogą dokonać rewolucji!

Cyfrowa transformacja przynosi kolejne przełomy w dziedzinach, które jeszcze do niedawna uznawaliśmy za odległe i odporne na zmiany. Awangardą innowacji są start-upy - przedstawiamy najciekawsze z nich!

 

MeetHere

Od dobrego wyboru miejsca spotkania może zależeć wiele. Dlatego właśnie powstała aplikacja, która nie tylko podpowie, gdzie znajdują się miejsca sprzyjające produktywnemu spędzaniu czasu, rozmowom biznesowym lub kontaktom towarzyskim, ale także zoptymalizuje je ze względu na odległość oraz automatycznie powiadomi wszystkich zainteresowanych!

Freshy

Ta platforma mobilna ma przeciwdziałać marnotrawieniu jedzenia przez restauracje, które stosują politykę „made fresh daily”. Umożliwia im sprzedaż odgrzewanych dań (które normalnie byłyby wyrzucane) po niższych cenach i informuje potencjalnych chętnych o najbliższych okazjach - zgodnie z ich gustami kulinarnymi.

Tylko

Designerskie meble taniej niż w IKEA? Stworzona przez Polaków aplikacja pozwala użytkownikom tworzyć swoje własne meble i kontaktować się bezpośrednio z wykonawcami, którzy podejmą się realizacji projektów. Wygląda na to, że pożegnamy meblościanki na dobre!

Edyn

Nowe, lepsze rolnictwo czy zabawka dla ogrodników? Zasilany baterią słoneczną czujnik dostarczy  informacji o temperaturze i wilgotności gleby,powietrza oraz innych parametrach kluczowych dla specyficznych upraw.

Karz

Czy można zmniejszyć liczbę wypadków drogowych przy pomocy smartfona? Karz monitoruje zachowanie i styl jazdy kierowcy i ostrzega w czasie rzeczywistym przed zdarzeniami, które stanowią 75% przyczyn wypadków i kolizji.

EllieGrid

Opieka nad seniorami bywa trudna - szczególnie pilnowanie, by dokładnie przestrzegali zaleceń lekarzy i przyjmowali właściwe dawki leków o odpowiednich porach. EllieGrid monitoruje te aktywności i przesyła informacje do opiekunów.

Boltt Sports Technologies

Coś dla amatorów i profesjonalnych sportowców - inteligentne buty oraz inne wearables, dzięki którym zbieranie najważniejszych parametrów treningu odbywa się w czasie rzeczywistym i pozwala na szybsze uzyskanie pożądanych rezultatów.

Openwater.in

W niektórych miejscach świata dostęp do czystej wody pitnej jest poważnie utrudniony. Technologia Openwater pozwala na odzyskiwanie i ponowne wykorzystywanie wody poprzemysłowej, stojącej lub ze ścieków.

OneTest Diagnostics

Lekarstwo na raka to nadal pieśń przyszłości. Dlatego powstała innowacyjna metoda monitorowania tej choroby i jej reakcji na terapię w czasie rzeczywistym. Pozwala to na personalizację sposobu leczenia i zwiększa jego skuteczność.

Raden

Walizki, które automatycznie informują o swoim położeniu, wadze i przekazują informacje niezbędne do odprawy bagażu na lotnisku? Nic prostszego! Gdyby tak jeszcze same się pakowały…

 

Curated content

Nasze źródła:
http://www.cnbc.com/2016/11/17/10-of-the-worlds-hottest-start-ups-in-2016.html?slide=1
http://media.bemyapp.com/10-startups-disrupting-traditional-industries/

 

Komentarze
Konto usunięte
‎05-02-2017 07:32

Najciekawszy, choć dla wybranych i oby nikt nie musiał nigdy z niego korzystać, wydaje się OneTest Diagnostics

Dla podróżujących przydatny może być Raden, monitorując położenie. Z pakowaniem jest mniejszy problem jak z rozpakowaniem Emotikon: Mrugający

Ciekawe czy Karz wpływa na sumienie "piratów" drogowych. Może mieć też skutek typu "Wow, ale bym dostał wysoki mandat! Nieźle zaoszczędziłem" Emotikon: Mrugający

Użytkownik nie istnieje