Odpowiedz

Weryfikacja w login.gov.pl

Dzień dobry.

 

Od jakiegoś czasu korzystanie z weryfikacji przez ING to prawdziwa katorga. Podpisanie dokumentu przez profil zaufany to 4 SMSy!

Najpierw "Prezentujesz dane", potem "Potwierdzasz tożsamość", następnie drugi raz to samo przy podpisie.

Dodatkowo 2x trzeba klikać 4 czy 5 checkboxy żeby potwierdzić regulamin, zgody, itp. itd.

 

Da się to jakoś wyłączyć? Nie da się z tego przecież w tej formie korzystać. Jak mam do podpisania parę dokumentów to zajmuje to wielokrotnie dłużej niż przedtem.

wojtek345345
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
28-07-2023
Wiadomość 1 z 3 (2 679 wyświetleń)

Re: Weryfikacja w login.gov.pl

[ Edytowane ]

11 maja 2023 roku zmienił się sposób logowania do systemów administracji publicznej. Wynika to z tego, że w tym dniu dołączyliśmy do rozwiązania, które od dłuższego czasu oferuje Ministerstwo Cyfryzacji. Tym samym musieliśmy się dostosować do obowiązujących przepisów prawa. Nie jesteśmy pierwszym bankiem, który korzysta z Węzła Krajowego. Od teraz każde logowanie z pomocą naszego banku, np. do Profilu Zaufanego będzie przebiegało w ten sposób. Klient wyraża jednorazową zgodę na przekazanie swoich danych, dzięki którym zostanie potwierdzona jego tożsamość. Do tego potrzebne jest zaznaczenie wszystkich czterech zgód.

Zgoda zawsze wymaga autoryzacji użytkownika po zalogowaniu się na stronie banku – dostawcy tożsamości. Widać wtedy jakie dane wymaga usługodawca i klient musi zadecydować, czy chce się je udostępnić.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
149
30
02-09-2021
Wiadomość 2 z 3 (2 595 wyświetleń)

Re: Weryfikacja w login.gov.pl

Powariowaliście? Jak wysyłam ZUS DRA, to muszę wpisać aż 6 smsów. Przecież to kompletnie bez sensu. Strata mojego czasu.

Woo-Cash
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
24-01-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 183 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Revolut

Witam!
Niedawno złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny, który został odrzucony, ponieważ moja pensja trafia do Revolut. Doradca powiedział, że to jakieś wewnętrzne regulacje. Czy to prawda? A jeśli tak, ...

02-05-2024
Re: Wakacje kredytowe

Czekamy na podpisanie ustawy o tzw. "wakacjach kredytowych" przez Prezydenta. Dopiero kiedy będzie ona zatwierdzona i dostaniemy wytyczne, będziemy mogli odpowiadać na takie pytania. 

02-05-2024
Re: Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Jak ta decyzja ma się do wcześniej pozytywnie rozpatrzonej reklamacji, w której na piśmie jestem zapewniany że po dostosowaniu systemów, okres stałego oprocentowania zostanie przedłużony o czas wakacj

...

01-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy