Odpowiedz

Wypłata z bankomatu za granica

Witam,

Dzisiaj chciałem wypłacić za granicą 10 euro. Mam kartę podłączona do konta walutowego oraz Direct. Jako, że na walutowym nie miałem środków to liczyłem, że zostanie pobrana kwota z konta Direct. W pierwszym bankomacie Sparkasse w ogóle odrzuciło transakcje i była informacja w stylu "Twoja karta nie obsługuje tej transakcji". W drugim bankomacie (Euronet) owszem chciało przeprowadzić transakcje, ale z opłatą wyszlo to by odpowiednio 70 zł dla 10 euro i 125 zł dla 20 euro. Do tej pory wyplacalem euro w PL i nie było problemu ani z jednym ani z drugim kontem. Pytanie czy podobne problemy będą z wyplata z konta euro za granicą? Od czego to zależy? Czy transakcje przewalutowania można przeprowadzić tylko w konkretnych bankomatach?

Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Mart
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
24-09-2020
Wiadomość 1 z 2 (5 339 wyświetleń)

Re: Wypłata z bankomatu za granica

@Mart Jeżeli masz konto walutowe podłączone do karty Visa i na tym koncie nie masz wystarczającej kwoty na wypłatę to całą kwotę pobieramy z konta w złotych. Nasze opłaty, które wiążą się z korzystaniem z karty za granicą:
- za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej - 3% kwoty transakcji,
- za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą - 3% kwoty wypłaty - polecam sprawdzić naszą ofertę Pakietu wypłat za granicą. 

Możesz skorzystać z bankomatów, które mają logo danej organizacji - w tym przypadku Visa. Warto też sprawdzić, jakie ustaliłeś limity transakcyjne do korzystania z karty za granicą. Brak odpowiedniego limitu może być przyczyną odrzucenia transakcji. Możesz to zrobić w aplikacji Moje ING - w szczegółach karty znajdziesz opcję Limity transakcyjne. 

Dobrze, że zwracasz uwagę na komunikaty, które pokazują się na bankomacie. Niektóre sieci bankomatów mogą pobierać dodatkowe opłaty za skorzystanie z ich urządzenia. Są one doliczane do kwoty transakcji, jaka obciąża Twoje konto. Na przykład niektóre bankomaty oraz terminale płatnicze oferują możliwość wybrania opcji o nazwie Dynamic Currency Conversion. Pozwala ona na wykonanie transakcji w walucie kraju, w którym wydana jest karta, czyli np. w złotych. Dlatego też, jeśli chcesz zapłacić kartą bezpośrednio z konta walutowego należy tę opcję pominąć – w przeciwnym razie płatność rozliczy się na koncie osobistym w złotych. Poza tym za wypłatę gotówki niektóre sieci bankomatów mogą pobrać opłatę Surcharge. Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie: Niezbędnik podróżnika.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 2 (5 298 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy