Odpowiedz

Wpłatomat zjadł pieniądze

Witam,

W dniu dzisiejszym około godziny 12.20 wpłatomat w Piasecznie przy ul. Kościuszki "zjadł" mi kwotę 3800 zł. Po włożeniu pieniędzy maszyna przeliczyła kwotę, a później po zatwierdzeniu transakcji pojawił się komunikat o błędzie i konieczności kontaktu telefonicznego z bankiem. Zgłosiłem sprawę od razu w oddziale do obsługi, gdzie polecono mi napisać reklamację z poziomu swojego konta bankowego co też od razu uczyniłem. Jednocześnie usłyszałem zapewnienia że "wszystko powinno potrwać krótko", "to są sprawy priorytetowe", "sprawdzi Pan jeszcze później, może zaksięgują wpłatę" itp. itd.

Po godzinie wróciłem do domu, sprawdziłem konto i oczywiście środków brak.

Zadzwoniłem na infolinię, tam Pani zdziwiona, że złożyłem reklamację przez internet, i tłumaczy mi że to trwa dłużej bo muszą potwierdzić moje zgłoszenie odpowiedzią na moim koncie (notabene której nie było po ponad godzinie od zgłoszenia).
Zgłoszenie zostało przyjęte więc telefonicznie z zapewnieniem o priorytetowym działaniu, ciekaw jestem ile faktycznie będzie to trwało.

Co jeszcze ciekawe, chciałem dokonać tej wpłaty tego samego dnia tylko ok. godzinę wcześniej to akurat był konwój i ten wpłatomat z którego ostatecznie później skorzystałem był rozłożony. Od konwojentów dostałem informację, że zarówno jedno, jak i drugie (bo w oddziale są dwa wpłatomaty) nie są aktualnie dostępne.

Specjalnie godzinę później przyjechałem jeszcze raz i "zeżarło" mi pieniądze, a informacje które otrzymałem w oddziale banku jak tą sprawę procedować nijak się miały do tego co usłyszałem na infolinii.

Konkludując - wielkie rozczarowanie jeśli chodzi o całą sytuację i po części też informacje otrzymane od pracowników banku, a już największe jeśli chodzi o terminowość rozpatrywania takich spraw. 7 dni? A co jeśli te środki są przeznaczone np. na ratę albo inne wierzytelności? Ciekawe czy Bank ING też tak podchodzi do klientów kiedy to oni są mu dłużni środki.

Jeśli sprawa będzie się przeciągać to pewnym jest że zrezygnuję z usług banku, którego klientem jestem już od wielu lat.

Odpowiedz
0 Lajków
kapselg
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
16-02-2018
Wiadomość 1 z 2 (3 765 wyświetleń)

Re: Wpłatomat zjadł pieniądze

Przykro nam, że tak się stało. 7 dni to maksymalny czas na rozpatrzenie reklamacji. Wiemy, że ta sytuacja jest zawsze niekomfortowa, dlatego staramy się, aby czas zwrotu pieniędzy był jak najkrótszy.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
141
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 712 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Niestety ale jakoś nie przekonuje mnie taka argumentacja.

Po pierwsze, dlaczego blokowanie występuje na etapie logowania do aplikacji? Sugeruje to, że "analizie" podlega już proces logowania. Na podlin

...

01-03-2024
Re: Zajęcie komornicze

Chcielibyśmy to dla Ciebie wyjaśnić, jednak tutaj nie mamy dostępu do informacji o Twoim koncie w systemie. Napisz proszę nas przez czat w Moje ING lub skontaktuj się z naszą infolinią. Nasi specjaliś

...

01-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Też odczułam ciarki żenady na widok "daaj mi tę noc". A potem otworzyłam apkę i ciśnienie mi się podniosło od scrollowania tych małych ikonek i omijania śmietnika z ofertami. Mam wrażenie jakby ta apl

...

01-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy