Odpowiedz

Nadpłata kredytu gotówkowego

Witam,

1)  w 01.2018 wzięliśmy kredyt gotówkowy na kwotę 50tys. zł . Kredyt był nadpłacany na kwotę ok. 10tys zł (ok. 1,5 roku nadpłacony))

W umowie i na stronie jest informacja ,iż rata kredytu nie zostanie umniejszona, tylko skrócona.

Kilka miesięcy temu w związku ze zmianą oprocentowania  zmniejszono nam ratę kredytu i wydłużono okres kredytowania .

Nie wiem czy nadpłata została wliczona do umniejszonej raty. Mam wrażenie ,że jesteśmy finansowo stratni na takim działaniu.

W oddziale banku Panie nie potrafiły powiedzieć czy nowa rata została dobrze obliczona i dlaczego umniejszono nam ratę.  System wymagał złożenia aneksu i przedstawienia dochodów ,aby cokolwiek wyjaśnić . Złożyliśmy w oddziale prośbę o ponowne przelicznie i naliczanie rat w sposób zawarty w umowie. Niestety brak odpowiedzi ze strony banku.

 

2) obecnie posiadamy całą sumę na spłatę kredytu, chciałabym mieć jednak pewność ,że wszystko zostało dobrze przeliczone i czy spłacając wcześniej kredyt ,nie będzie żadnych dodatkowych kosztów.

 

3)  Po całkowitej spłacie kredytu wyżej ,planujemy wziąc nowy kredyt na remont w troszkę większej kwocie. Tutaj pytanie ,czy przy nadpłatach sytuacja będzie wyglądać podobnie. Nie ukrywam, że zależy nam na jak najszybszej spłacie zobowiązań czyli skróconych ratach.

 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
novotna
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
25-11-2020
Wiadomość 1 z 2 (324 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu gotówkowego

Niestety, tutaj nie sprawdzę szczegółów Twojej pożyczki gotówkowej oraz sytuacji, o której piszesz. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING. Sprawdzimy to dla Ciebie. Zwykle wygląda to w ten sposób, że częściowa nadpłata pożyczki skraca okres jej spłaty. Kolejne raty pożyczki są płatne zgodnie z harmonogramem, uwzględniającym nadpłatę pożyczki.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
229
45
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (285 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: PIT-8C kiedy i gdzie?

Planujemy dostarczyć je elektronicznie w Moim ING na początku lutego. Dokładniejszego terminu jeszcze nie podajemy, ale pracujemy nad nimi. Jak już będą gotowe do pobrania, to do wszystkich wyślemy in

...

18-01-2021
Re.: Oczekiwanie na decyzję wstępną kredytu hipotecznego

Yanush jeżeli dostałeś taka informacje z bik o tym że są nowe informacje na Twój temat oznacza, że sprawdzali. Z reguły chwilę po jest decyzja.

17-01-2021
Dobranie kredytu

Witam , wziąłem kredyt hipoteczny na mieszkanie czy istnieje możliwość dobrać do tego kredytu kwotę na garaż ? Czy muszę się starać o oddzielny kredyt

17-01-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy