Odpowiedz

Obliczanie zdolności kredytowej

Proszę o informację jak będzie liczona zdolność kredytowa w sytuacji, kiedy tylko mąż będzie wnioskował o kredyt hipoteczny. Sytuacja wygląda następująco; mąż prowadzi działalność od dwóch lat, średni dochód miesięczny netto w zeszłym roku to 2500 zł. Ja jestem zatrudniona na czas nieokreślony jednak dopiero od końca lutego 2016 roku (zależy nam ma czasie dlatego o kredyt chcemy starać się jeszcze w marcu). Dzieci nie posiadamy. Czy w takiej sytuacji na ja będę uznawana przez bank za osoba pozostajacą na utrzymaniu męża i jednocześnie obniżę jego zdolność kredytowaą? Jaką będzie zdolność kredytową przy takim dochodzie?Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
MAGDA
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
23-03-2016
Wiadomość 1 z 3 (5 316 wyświetleń)

Re.: Obliczanie zdolności kredytowej

Obawiam sie ze zadnej zdolności nie macie, ale nie chce nikomu odbierac marzeń, są zmiany od poniedziałku w ing . Mielismy  zdolnośc na 200 tys a dzis doradca nas poinformował ze nie mamy zadnej a mamy 2900 , oszczędnościEmotikon: Smutny 

Odpowiedz
0 Lajków
maria25
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
4
18-01-2016
Wiadomość 2 z 3 (5 259 wyświetleń)

Re.: Obliczanie zdolności kredytowej

@MAGDA 

Jeżeli wcześniej pracowałaś i staż pracy łącznie nie jest krótszy niż 6 miesięcy, a przerwa w zatrudnieniu nie była dłuższa niż 2 miesiące, obecny dochód możemy przyjąć do oceny zdolności kredytowej. Jeżeli nie, do oceny zdolności kredytowej przyjmiemy jedynie dochód męża.

 

Abyśmy mogli wstępnie ocenić zdolność kredytową, proszę o następujące informacje:
- sposób rozliczania działalności gospodarczej męża, jeżeli jest to karta podatkowa lub ryczałt podatkowy, proszę wskazać wysokość podatku odprowadzanego miesięcznie,
- wysokość spłacanych rat kredytów, pożyczek gotówkowych,
- wysokość limitu przyznanego w ramach karty kredytowej/ limitu zadłużenia w koncie,
- wysokość wydatków gospodarstwa domowego miesięcznie.

 

Można samodzielnie przystąpić do kredytu hipotecznego jeśli zawarta jest rozdzielność majątkową.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (5 236 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy