Odpowiedz

Kredyt hipoteczny, a dom przy rzece

Dzień dobry, 

 

rozważam inwesstycję w działkę i następie budowę na tej działce domu. Działka jest jest na terenie niezalewowym (sprawdzałem w dokumentach w gminie, oraz innych opracowaniach) jednak znajduje  się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Czy może to stanowić jakiś powód do odmówienia finansowania? Bo choć w teori działka wydaje się bezpieczna, w praktyce może być różnie? Czy jednak nie jest to brane pod uwagę przy udzielanu kredytu? Działkę będę chciał sfinansować ze środków własnych, a dopiero na budowę wziąć kredyt.

 

Z góry dziękuję za infomację zwrotną.  

Odpowiedz
0 Lajków
karmazun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
10-01-2017
Wiadomość 1 z 2 (2 103 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, a dom przy rzece

@karmazun możemy przyjąć działkę do analizy pod warunkiem, że nie znajduje się na terenie zagrożonym zalaniem. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmiemy po weryfikacji operatu szacunkowego.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 2 (2 094 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Wakacje kredytowe 2024 -dochód

Bony pieniężne między innymi na święta Wielkanocne z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych są zwolnione z podatku dochodowego do 1000zl rocznie. Rozumiem że mam ich nie wliczać przy ustalaniu doch

...

19-05-2024
Re.: Wakacje kredytowe 2024 -dochód

Też chciałbym wiedzieć, czy już wiadomo czy to liczyć?

19-05-2024
Re: Miesiace do wyliczeni dochodu

Średni dochód netto gospodarstwa domowego wylicza się na podstawie ostatnich 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku. Więc jeśli wniosek składasz w maju  - nie bierzesz tego miesiąca pod uwagę. 

19-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy