Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

OKO Bonus - prośba o interpretację regulaminu dotyczącego naliczania odsetek ?

Witam.

Jestem tutaj pierwszy raz. Skusiło mnie 8% w ofercie OKO Bonus (16.11.2022r.  -  13.12.2022r.).

Pojawiły się też wątpliwości, gdy czytałem regulamin ?

Aby się nie rozpisywać, dołączam wycinek regulaminu dotyczący dopisywania odsetek i ustalania

Nowych środków  w trakcie trwania oferty.

Gdy to czytam , mam wrażenie, że wpłacone na początku środki np. 100000 zł już następnego dnia NIE są

nowymi środkami i podlegają oprocentowaniu 1,5 % ???.

Będę wdzięczny za interpretację, bo wyglądało to bardzo obiecująco, a teraz nie bardzo ?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
AnDy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
04-12-2022
Wiadomość 1 z 4 (5 308 wyświetleń)

Re.: OKO Bonus - prośba o interpretację regulaminu dotyczącego naliczania odsetek ?

Nowymi środkami jest zawsze nadwyżka nad saldem początkowym liczonym na dany dzień. W każdej edycji promocji OKO Bonus jest podawany dzień, na który ustala się saldo początkowe - jest to widoczne też w apce w zakładce OKO Bonus - masz tam wszystko dokładnie wyszczególnione: saldo początkowe, stan nowych środków na dany dzień, oprocetnowanie, okres przez jaki uczestniczysz w danej promocji.
A z nowymi środkami to jest tak - np. jak saldo początkowe miałeś 10.000, i np. 1.12. wpłaciłeś 100.000, to te 100.000 jest nowymi środkami, dopóki czegoś nie wypłacisz, czyli np. 10.12. wypłacasz 20.000, to wtedy w okresie 1.12-9.12. nowymi środkami było 100.000, a od 10.12. nowych środków już będziesz miał 80.000, itd. Po prostu cały czas liczy się ta nadwyżka ponad saldo początkowe, i co najważniejsze - aby na koniec okresu odsetki promocyjne zostały wypłacone, musisz utrzymać przynajmniej minimalną nadwyżkę nad saldem początkowym.
Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (5 285 wyświetleń)

Re.: OKO Bonus - prośba o interpretację regulaminu dotyczącego naliczania odsetek ?

Dziękuję za odpowiedź.

Twoje wyjaśnienia powodują jednak dalsze pytania.

Ja jeszcze nie mam konta oszczędnościowego, tylko  Direct.

Zatem mam przyjąć że kiedy je założę, to moje saldo początkowe będzie wynosiło "0" ?

Następnie wpłacę  10000  , powiedzmy 5.12.2022 r. i w tym momencie zacznie pracować OKO Bonus za 1,5 % + 6,5% od kwoty 10000 zł. ?

I jeśli przez okres umowny nie dokonam żadnej operacji na koncie, to oprocentowanie sumaryczne wyniesie 8% od wpłaconej kwoty ?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
AnDy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
04-12-2022
Wiadomość 3 z 4 (5 265 wyświetleń)

Re.: OKO Bonus - prośba o interpretację regulaminu dotyczącego naliczania odsetek ?

Tak, jeżeli nie masz jeszcze konta oszczędnościowego - to Twoje saldo początkowe wynosi 0,00 zł i cała kwota jaką wpłacisz na OKO Bonus po jego założeniu będzie pracowała na te 8%. 

Ja akurat OKO już dawno miałam, ale przykładowo w ostatniej edycji Bonusa - miałam jakieś środki na koncie Direct oraz na Smart Saver, natomiast na OKO na dzień badania salda akurat nie miałam nic - i dzięki temu też saldo początkowe wyliczyli mi 0,00 zł i po założeniu OKO Bonus, całą kwotę mam na promocyjnym 8% oprocentoowaniu.

Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 4 z 4 (5 221 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy