Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

porównanie kosztów płacenia kartą w UE, wymiany waluty w kantorze

Byłem w kilku państwach UE w lipcu 2018. Płaciłem za paliwo kartą ING oraz walutą lokalną: forintami i kunami. Walutę wymieniałem w kantorze w małym mieście na Śląsku, w kantorze w Katowicach, na granicy i centrum kraju UE. Oto porównanie:

Zatankowałem w sumie na Węgrzech 100 litrów benzyny w cenie ok. 400 HUF/litr. Oto ceny w złotówkach w zależności od sposobu wymiany waluty:

1. najtańszym spsobem jest zakup forintów w kantorze na deptaku w centrum nawet małego miasta na Węgrzech. Paliwo kosztowało 522 zł.

2. Drożej jest zakup paliwa za forinty wymienione w najtańszym kantorze w Katowicach. 540 zł.

3. Drożej kosztuje paliwo za forinty kupione na granicy w Letenye 542 zł.

4. ING zabrało mi z karty 550 zł za paliwo: transakacja Visy 534 zł + prowizja ING za przewalutowanie 3% 16 zł.

5. Najdrożej jest gdy kupię forint w kantorze w małym mieście na Sląsku 560 zł.

Płacenie kartą ING za granicą było dla mnie droższe o około 5,3% od płacenia forintami wymienionymi w węgierskim mieście.

Podaję także ceny benzyny w Chorwacji w lipcu 2018 r. dla zainteresowanych: 10,31 HRK/litr.

Oczywiście nie są to ceny paliwa ze stacji przy autostradzie, bo na takich z wiadomych przyczyn nie tankuję.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Marek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-07-2018
Wiadomość 1 z 1 (2 099 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy