Jak inwestować

Odpowiedz

jak moja mama inwestowała...

a mama ma przeszło 80 lat, dzwoni i mówi że była w banku zainwestować bo reklama obiecywała 3 procent i to był ostatni dzień, a w banku pani powiedziała że dobrze robi bo zwykłe konto to tylko niecały procent - a tu aż 3...no i mama jeszcze mówi - szkoda że więcej nie zainwestowała a tylko 10 tysięcy...Zaglądam i czytam - no tak od 0 do 3...na szczęście mamo nie stracisz kapitału. Pod koniec listopada  mama mówi - tylko sprawdź ile mi przeleją, wychodzi prawie 300 zł...przelali...46...i jak jej wytłumaczyć że miałaby 70 bo odsetki wynoszą 0,7 a dostała 0.56. Wiem że to śmieszne takie kwoty - ale nie wypada oszukiwać ...

Odpowiedz
0 Lajków
hanna56
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
05-02-2017
Wiadomość 1 z 4 (6 193 wyświetleń)

Re.: jak moja mama inwestowała...

Od naliczonych odsetek pobierany jest tzw. podatek Belki (podatek od dochodów kapitałowych). Wynosi on 19%.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (6 138 wyświetleń)

Re.: jak moja mama inwestowała...

a to wiem, mój post jest o tym że zwykły rachunek oszczędnościowy jest oprocentowany 0,70 a lokata inwestycyjna dała jej tylko 0,56

Odpowiedz
0 Lajków
hanna56
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
05-02-2017
Wiadomość 3 z 4 (6 097 wyświetleń)

Re.: jak moja mama inwestowała...

Celem banku nie jest czynienie klientów bogatymi (polisy) czy ułatwianie im życia (nowa bankowość internetowa).

Celem banku jest zarabianie pieniędzy dla banku. Do tego właśnie służą skomplikowane produkty bankowe pełne pułapek i zawiłości.

Niestety by zyskać na każdym bardziej skomplikowanym produkcie niż lokata, trzeba się na tym znać i/lub mieć sporo szczęścia.

Dośc przypomnieć jak doradcy finasnowi i banki namawiały w 2008r do kredytów w CHF.

Odpowiedz
0 Lajków
dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 4 z 4 (5 940 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Witam, 12 kwietnia 2024 wpłaciłem 5tyś do wpłatomatu Planet Casch w Rybniku po chwili wydał kartę i pojawił się komunikat awaria bankomat zablokowany, zgłosiłem na infolinię nr.zgłoszenia;109447/04202

...

20-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy