Własny biznes to nie tylko zyski, ale i dylematy. Wtedy dobrze mieć osobistego księgowego

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 3 miliony działalności gospodarczych. Zdecydowana większość z nich, bo aż 62%, korzysta z pomocy tradycyjnego biura rachunkowego. 10% zatrudnia księgowego na etacie, a 28% przedsiębiorców sprawami księgowymi zajmuje się samodzielnie[1]. Otwierasz lub prowadzisz już biznes i wciąż zastanawiasz się, która z tych opcji jest dla Ciebie najlepsza? Sprawdź, czy odpowiedzią, której szukasz, nie okaże się usługa Biura rachunkowego wraz z bezpłatnymi konsultacjami księgowymi od ING. Sprawdź jak może ułatwić Ci prowadzenie biznesu…

 

Wizyty u księgowych i wożenie do nich stosów dokumentów są nie tyko niewygodne, ale i czasochłonne. Mimo powszechnej cyfryzacji wiele biur rachunkowych wciąż preferuje tradycyjne formy kontaktu z klientami: osobiście lub przez telefon. Rozmowy telefoniczne mają swoje zalety, ale gdy daną poradę trzeba wcielić w życie, przedsiębiorca skazany jest albo na zaufanie swojej pamięci, albo na posiłkowanie się sporządzonymi naprędce notatkami. A co gdy telefon księgowego jest wciąż zajęty, a my nie możemy czekać? Wówczas zwykle dzwonimy do znajomych lub szukamy odpowiedzi w internecie, gdzie łatwo trafić na niesprawdzone informacje od przypadkowych osób.

Rób swoje, nawet gdy cło i VAT to nie Twój świat

 

Z dobrym księgowym jest też trochę tak jak z dobrym lekarzem czy prawnikiem. Aby mógł nam pomóc musi nas poznać, naszą historię i sprawę, z którą do niego przychodzimy. W ING nie jesteś anonimowy. Możesz liczyć na dopasowane do Twojej sytuacji doradztwo.

 

-  Z przeprowadzonych wśród przedsiębiorców badań wiemy, że na długiej liście wyzwań i zagadnień, z jakimi muszą się mierzyć na co dzień,  jest potrzeba posiadania dobrej i stałej relacji z księgowym. Dlatego stworzyliśmy zupełnie innowacyjny model współpracy. Oprócz szybkiego i profesjonalnego załatwiania spraw księgowych, rachunkowych i podatkowych, nasi eksperci służą przedsiębiorcom stałym wsparciem merytorycznym i odpowiadają na wszystkie ich dylematy. Dzięki wygodnej komunikacji w aplikacji mobilnej księgowi z Biura księgowego ING stają się kimś w rodzaju zaufanego, zawsze pomocnego partnera – mówi Michał Zając, zarządzający platformą ING Księgowość.

 

Korzystając z Biura Rachunkowego ING masz pewność, że Twoją firmą zajmuje się certyfikowany księgowy z „krwi i kości”.  – Nasi księgowi to zespół z prawdziwą znajomością różnych rynków i branż: od rzemiosła po e-commerce czy IT. Dzięki konsultacjom księgowym w aplikacji  przedsiębiorca wygodnie i szybko rozwiąże problematyczne sprawy i będzie miał czas zająć się rozwijaniem swojego biznesu. Nie musi też tracić czasu na dowożenie dokumentów – bo faktury wystawia, wysyła i przechowuje w aplikacji, do której ma dostęp również z telefonu i tabletu – mówi Mateusz Swarlik, manager Zespołu Usług Biznesowych ING Księgowość.

Jak wygląda współpraca z księgowym z ING?

 

Twoimi sprawami księgowymi zajmie się konkretny, przydzielony do firmy księgowy. W pierwszym miesiącu współpracy zaprosi Cię na rozmowę powitalną, w trakcie której objaśni, jak będzie przebiegała Wasza kooperacja. Odpowie od razu na Twoje wątpliwości i pytania związane z firmą. W kolejnym miesiącu zaksięguje te dokumenty, które pojawiły się w systemie w miesiącu aktywacji usługi. Bieżąca obsługa podatkowo-księgowa Twojej firmy obejmie:

 

 • Księgowanie faktur i przygotowanie do wysyłki deklaracji podatkowych.
 • Weryfikowanie dokumentów kosztowych (dodanych z pliku) oraz podawanie dokładnej kwoty podatków do zapłaty.
 • Odpowiadanie na Twoje pytania, wątpliwości, dylematy.

 

Po aktywacji usługi klient otrzymuje dostęp do Niezbędnika – w nim ma zawarte różne przydatne info (np. samochód w firmie, informacje o wymogu lub braku wymogu posiadania kasy fiskalnej, składki ZUS itd.) oraz podstawowe zmiany, których powinien dokonać (ustawienia deklaracji podatkowych czy ustawienia podatnika).

W prowadzeniu biznesu nagłe wypadki to nic miłego – co zrobisz, gdy okaże się że przydzielony do Twojej firmy księgowy właśnie trafił na zwolnienie lekarskie, a Ty potrzebujesz pilnej konsultacji? Nie musisz się przejmować takimi scenariuszami, bo pod nieobecność księgowego jego obowiązki przejmuje inny ekspert, który od początku dobrze zna sprawy Twojej firmy.

 

Księgowy od ING na finansowe dylematy

Jak działają konsultacje księgowe?

 

Wszyscy użytkownicy usługi Biura rachunkowego ING mogą korzystać z nieograniczonej liczby darmowych konsultacji z naszymi ekspertami księgowymi.

 

Proces jest szybki i bardzo wygodny:

 1. Zadajesz pytanie w aplikacji, szczegółowo opisując interesujące Cię zagadnienie.
 2. Odpowiedź uzyskujesz nawet w ciągu 30 minut (80% przypadków). Dostaniesz ją mailowo, telefonicznie lub bezpośrednio w aplikacji - w zależności od tego, jak skomplikowane było Twoje pytanie.

Konsultacje księgowe - by nie powstrzymał Cię żaden dylemat:

 

 • Korzystasz wszędzie, gdzie i kiedy tego potrzebujesz.
 • Uzyskujesz wyczerpujące odpowiedzi na pytania z zakresu: zagadnień księgowych, zagadnień kadrowo-płacowych, przygotowania umów cywilno-prawnych, finansowania faktur, windykacji należności, problemów technicznych i cennika usług.
 • Masz stały wgląd w historię swoich konsultacji i możesz wracać do odpowiedzi w dowolnym momencie.
 • Otrzymujesz powiadomienia push, gdy odpowiedź jest gotowa.
 • Jeśli nie korzystasz z Biura rachunkowego ING lub nawet nie jesteś naszym klientem, również możesz skorzystać z usługi Konsultacji księgowych, wykupując jeden z trzech odpowiednich dla Ciebie pakietów: 1 konsultacja - 40 zł; 3 konsultacje - 100 zł; 5 konsultacji - 150 zł.

 

Poniżej kilka prawdziwych problemów, z którymi zwrócili się do nas klienci, wraz z równie prawdziwymi odpowiedziami, jakie na nie udzieliliśmy.

ING - SING telefon_a 2021 04 14 v03.jpg 

Ikonsultacka ing ksiegowosc.jpg

 

Kto może skorzystać z usługi Biura rachunkowego ING i ile to kosztuje?

 

Z usługi Biura rachunkowego w ING mogą skorzystać:

 

 • Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, rozliczające się za pomocą KPIR (Księgi Przychodów i Rozchodów) lub ryczałtu ewidencjonalnego i korzystające z Mojego ING.

 

 • Spółki, rozliczające się za pomocą pełnych ksiąg rachunkowych i korzystające z ING Business.

 

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i założyłeś rachunek firmowy przed 1 stycznia 2021 roku, możesz korzystać z Biura rachunkowego w oparciu o jeden z trzech pakietów:

 

 • MINI – do 10 dokumentów kosztowych, 130 zł miesięcznie.
 • STANDARD – do 20 dokumentów kosztowych, 190 zł miesięcznie.
 • PREMIUM – do 50 dokumentów kosztowych, 390 zł miesięcznie.

 

Ale za pierwszy miesiąc nie zapłacisz nic, a później będziesz mógł zdecydować, czy korzystać z usługi dalej, czy nie.

 

[1] https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/784958,Firmy-coraz-czesciej-korzystaja-z-ksiegowosci-internetowej.html