Top 10: te artykuły na naszym blogu czytaliście najchętniej w 2017 roku

Przedstawiamy 10 artykułów, które cieszyły się Waszym największym zainteresowaniem w Społeczności ING w 2017 r. Niekwestionowanym numerem 1 okazała się infografika Ekonomia Gry o tron. Zaraz za nim poszukiwaliście naszego super dzwonka z reklamy, którym podzieliliśmy się z Wami. Widać, że lubicie podróże, bo na podium znalazła się też kolejna infografika – Najdroższe miasta świata. Zobaczcie całe zestawienie za 2017 rok!

 

1. Ekonomia Gry o Tron – infografika

Poznaj podstawy gospodarki w Westeros, zadłużenie, koszty życia i zarobki. Czy ten, kto wygra walkę o Żelazny Tron może tego... żałować?

2. „Pszczoło-koza”- dźwięk z reklamy ING robi furorę w sieci. Dzielimy się nim tutaj!

Musimy przyznać, że nie spodziewaliśmy się takiej reakcji internautów na nasz ostatni spot z Pawłem Domagałą promujący aplikację Moje ING i powiadomienia push. Spot, który w telewizji i Internecie można oglądać od 2 stycznia, mocno przykuł waszą uwagę. Jednak to, co spodobało się wam najbardziej, to wykorzystany w nim dźwięk powiadomienia.

3. Najdroższe miasta świata - infografika

W którym mieście świata koszty życia są najwyższe? Jak wypada Warszawa na tle najdroższych miast świata? Sprawdź naszą infografikę i porównaj średnie zarobki do kosztu wynajmu mieszkania, komunikacji, cen paliwa i wyżywienia.

4. Najpierw zapłać sobie

Oto prosty trick, który sprawi, że Twoje pieniądze zaczną szybko przyrastać. Brzmi jak reklama cudownego produktu finansowego? Spokojnie - chodzi o prosty, ale piekielnie skuteczny nawyk.

5. Jaka jest różnica między nadwyżką finansową a oszczędnościami

Pieniądz niejedno ma imię. Nadwyżka finansowa to coś innego niż oszczędności. Można mieć nadwyżkę finansową a nie mieć oszczędności. Można nie mieć nadwyżki, ale posiadać oszczędności. Można też dysponować i jednym, i drugim, jednak tych pojęć nie należy mylić czy stosować zamiennie. Możliwa jest bowiem nawet taka sytuacja, że ktoś ma nadwyżkę i bardzo duże długi.

6. Niecodzienne pomysły na biznes, które okazały się sukcesem

Podobno w biznesie najważniejszy jest pomysł. Tą banalną prawdę trudno jednak przekuć w sukces, gdy okazuje się, że nawet najlepsza koncepcja na biznes została już wykorzystana. Są jednak dowody na to, że oryginalność popłaca - nawet gdy pomysł na firmę brzmi trochę … niecodziennie. Oto kilka firm, które są oparte na nieco szalonych pomysłach. Mimo tego, odnalazły swoją niszę i całkiem dobrze sobie w niej radzą. Może zainspirują Cię do realizacji własnego biznesu?

7. Polacy zaczęli oszczędzać - dogoniliśmy Europę. Zobacz infografikę i raport

W czterech ostatnich edycjach „Finansowego Barometru ING” Polska konsekwentnie zajmowała ostatnie miejsca w rankingu państw pod względem liczby oszczędzających. Rok 2016 okazał się być przełomowy. Dogoniliśmy Europę pod względem liczby oszczędzających – wynika z badania ING. Poczucie bezpieczeństwa Polaków w związku z oszczędnościami wzrosło o 100 procent w stosunku do poprzedniego roku.

8. Prosty język jest jak rosół – czysty, klarowny, pozbawiony szumowin. Wywiad z Tomaszem Piekotem

Prosty język to komunikowanie się samymi głównymi myślami, esencją treści, istotą rzeczy, którą chcemy przekazać. Wymaga to sporego kunsztu, ale też niecodziennej odwagi. O tym jak robi to ING, rozmawiamy z Tomaszem Piekotem, kierownikiem Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego.

9. Co się zmieni w Twoim życiu, gdy założysz własną firmę?

Stare, angielskie przysłowie mówi, że trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu. Często wydaje nam się, że lepiej jest tam, gdzie nas akurat nie ma. Dlatego podejrzewamy, że w innej firmie na pewno zarabia się więcej, a szef lepiej traktuje pracowników. Otworzenie własnej firmy często wydaje się jedyną radą na to, by zacząć żyć pełną piersią, według własnych zasad. Jak jest w rzeczywistości? Co się zmieni w Twoim życiu, gdy odejdziesz z pracy i założysz własną firmę?  

10. Akademia Inwestowania ING z Tomkiem Jaroszkiem

Zobacz, co radzi ekspert i zacznij działać. Tomasz Jaroszek - dziennikarz finansowy, przedsiębiorca i inwestor giełdowy, autor bloga Doradca.tv podpowiada, jak robić pierwsze kroki w inwestycjach.