Odpowiedz

Awaria modułu wpłat Planet Cash

W dniu dzisiejszym wpłacałam 600 zł w urządzeniu Planet Cash. Pojawił się komunikat awaria modułu wpłat. Karta została zwrócona, ale banknoty nie.  Wpłata nie została zaksięgowana. Wydruku potwierdzenia nie otrzymałam. Reklamacja została zgłoszona natychmiast telefonicznie i otrzymała numer 114611/122023. Termin oczekiwania na odpowiedź banku to 12.01.2024. Nie ukrywam, że jest to długi czas. Środki były mi niezbędne na opłacenie raty, której nieprzekraczalny termin upływa 20.12.2023. W wyniku awarii wpłatomatu zostałam zmuszona do pożyczenia pieniędzy na ten cel, co jest zresztą doskonale widoczne w historii mojego rachunku. Z doświadczenia wiem, że ten konkretny wpłatomat potrafi być długo pozostawiony nieczynny, bez interwencji serwisu, więc rozliczenie wpłat ulega wydłużeniu. Jeśli urządzenie miało wątpliwości co do stanu banknotów lub było przepełnione, powinno je zwrócić. Nie była to moja pierwsza wpłata, wykonuję je regularnie w różnych wpłatomatach, więc zwracam uwagę na kwestie istotne podczas wykonywania tej czynności. Pierwszy raz jednak znalazłam się w takiej sytuacji. Jeśli budowa urządzenia jest sprawcą notorycznych awarii to może powinny być zastąpione innymi, co zakończy tym samym ponoszenie przez klientów konsekwencji ich wadliwego działania. Wpłatomaty miały być wybawieniem, tymczasem bywają zmorą ludzi mniej zamożnych, którzy mogą nie posiadać wystarczającej ilości środków będących poduszką finansową na czas oczekiwania na zwrot zablokowanych pieniędzy.

Odpowiedz
0 Lajków
Magdalena7
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
19-12-2023
Wiadomość 1 z 4 (1 507 wyświetleń)

Re: Awaria modułu wpłat Planet Cash

Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Rozumiem, że nie jest to dla Ciebie komfortowe i potrzebujesz pieniędzy w ważnym celu. Skierowałam prośbę do działu, który zajmuje sie tego typu zgłoszeniami o maksymalne przyspieszenie odpowiedzi. Jeśli chodzi o te urządzenia, to jeśli widzimy, że często dochodzi do awarii czy też jest dużo zgłoszeń, to staramy się je wymieniać. Mam nadzieję, że mimo tej sytuacji nie zrazisz się do korzystania z wpłatomatów. Ze swojej strony będziemy starali się, aby były one jak najmniej awaryjne.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
318
62
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (1 491 wyświetleń)

Re: Awaria modułu wpłat Planet Cash

Problem rozwiązany. Zwrot pieniędzy otrzymałam następnego dnia tj. 20.12 około południa, co wg mnie jest błyskawicznym czasem reakcji. Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczona tak krótkim czasem oczekiwania. Jestem ogromnie wdzięczna za pomoc i interwencję. Dziękuję i pozdrawiam Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Magdalena7
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
19-12-2023
Wiadomość 3 z 4 (1 347 wyświetleń)

Re: Awaria modułu wpłat Planet Cash

Cieszymy się, że sprawa rozwiązała się pomyślnie. Pozdrawiamy! Emotikon: Szczęśliwy 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 4 z 4 (1 345 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy