Odpowiedz

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Ciężko się to czyta, to po co oni robią analizę i mają jakieś szczeble wyższe skoro przy decyzji końcowej po raz kolejny czegoś wymagają?! Ja obawiam się, że u mnie też tak znowu będzie, a już raz im dosyłałam rzeczy, też rzekomo mieli wszystkie dokumenty, a w dniu decyzji jednak czegoś im zabrakło…
Odpowiedz
0 Lajków
katq321
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
25-04-2024
Wiadomość 31 z 42 (1 296 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam,

Skąd macie informację kiedy powinna być skończona analiza dokumentów, my złożyliśmy wniosek bezpośrednio w banku 8.04.2024, do dnia dzisiejszego mamy status 2 analizujemy Twoje dokumenty, bez żadnej daty kiedy będzie decyzja. Pani, która wypełniała z nami wniosek mówi, że nie ma wglądu w proces i nie da się go przyśpieszyć, bo to jest w centrali. Myślałam, że jako stała klientka banku, proces będzie tylko szybką formalnością, tymczasem jest to jedna wielka frustracja :/

Odpowiedz
0 Lajków
judith4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
29-04-2024
Wiadomość 32 z 42 (1 249 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Z czasów procesowych dostępnych na stronie ING.
Aktualnie analizę liczy się od dnia kiedy bank poinformował o jej rozpoczęciu +24 dni robocze. Ale te czasy procesowe się zmieniają i tutaj rozczarowanie - wydłużają. A najgorsze jest to, że jeśli czegokolwiek brakuje, to bank informuje o tym w ostatnim dniu procesowym. Tak jak dzisiaj mieli u mnie ostatni dzień na decyzję ostateczną i mimo, że wcześniej mieli wszystko, nagle czegoś brakuje. Mój wniosek jest oficjalnie w analizie od 4.03. Sama analiza pikuś, bez problemów, operat również. W międzyczasie informacja, że zaświadczenia nam wygasają więc wysłaliśmy nowe i czekaliśmy już na ostateczną. Dzisiaj czegoś potrzebują ale nawet nasz doradca w systemie nie widzi o co chodzi.
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
10
21-03-2024
Wiadomość 33 z 42 (1 242 wyświetleń)
katq321
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
25-04-2024
Wiadomość 34 z 42 (1 180 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Ja 29.03 miałam informacje o wstępnej pozytywnej opinii, też jestem klientką ING i miałam następnego dnia po złożeniu pełnej dokumentacji tą informację. Decyzja końcowa miała być 12-16.04, a dalej czekam…
Odpowiedz
0 Lajków
katq321
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
25-04-2024
Wiadomość 35 z 42 (1 177 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To jest przerażające.
Jeśli bank nie wyrabia się z wnioskami, to mogliby oficjalnie informować, a nie przeciągać w nieskończoność.
Odpowiedz
0 Lajków
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
10
21-03-2024
Wiadomość 36 z 42 (1 165 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mnie trochę zmartwiła też informacja sprzed kilkunastu minut o wstrzymaniu prac nad WIRON-em... Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć. Jak do tego podchodzicie?

Odpowiedz
0 Lajków
gizmulek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
29-04-2024
Wiadomość 37 z 42 (1 138 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

U mnie po długim oczekiwaniu, 22 kwietnia otrzymaliśmy pozytywną decyzję wstępna z informacją o dosłaniu zaświadczenia o zatrudnieniu męża. 24 kwietnia pośrednik wysłał zaświadczenie do banku. 29 kwitnia zmienił się status wniosku na "Podejmujemy decyzję"z informacją "Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję." Dzisiaj dostałam monit z BIK że ponownie jesteśmy  sprawdzani i pojawiła się informacja "Podejmujemy decyzję: Czekamy na dodatkowe dokumenty.". Tym razem chodzi o dosłanie mojego zaświadczenia o zatrudnieniu i oświadczenie braku zmian u męża. :/ NeverEnding Story. Udało się komuś ostatnio dotrzeć do końca?

KatarzynaP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
3
19-04-2024
Wiadomość 38 z 42 (606 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Tak mi, miałam dokładnie taką sytuację jak Wy z dosyłaniem dokumentów i tak oto po ponad miesiącu mam tą decyzję, dostałam na początku tego tygodnia. Teraz ponad tydzień oczekiwania na podpisanie umowy bo nie dają rady jest tyle osób. Współczuję wszystkim, którzy oczekują i trzymam kciuki musicie się uzbroić w cierpliwość.
katq321
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
25-04-2024
Wiadomość 39 z 42 (583 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Tak czytam Wasze komentarze i się zastanawiam. Czekam na wstępną decyzję od 8.04. W PKO dostałem odpowiedź tego samego dnia. Tu nic się we wniosku nie zmieni. Od 17.04 jestem w analizie. Piszecie, że bank może poprosić o potwierdzenie aktualności wpływów. Zastanawiam się czy nie wziąć już sobie od pracodawcy ponownego zaświadczenia żeby trochę oszczędzić na czasie. 
jakieś rady? Doradca podobno wie tyle co ja. No i skąd macie prognozowane daty zmiany wniosków? 

Odpowiedz
0 Lajków
Nurzynp
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-05-2024
Wiadomość 40 z 42 (365 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Czas oczekiwania na pożyczkę gotowkowa

Dzień dobry

14.05.2024 złożyłam wniosek o pożyczkę gotowkowa będąc klientem banku. Ile jeszcze będę czekać na decyzję? Jeśli będzie pozytywna, to ile czeka się na przelanie pieniędzy na konto?

16-05-2024
Re: Czas oczekiwania

Tutaj nie jesteśmy w stanie sprawdzić Twojego wniosku, prosimy skontaktuj się z doradcą, z którym go składałaś, żeby dopytać o szczegóły.

16-05-2024
Re: Re.: Wnioski o wakacje kredytowe

Przez bank składasz tylko wniosek i odpowiadasz za poprawność wprowadzonych danych. W przypadku gdy nie prowadzisz już wspólnego gospodarstwa z drugim kredytobiorcą, to liczysz dochód tylko dla swojeg

...

16-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy