Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Dlaczego ze złożeniem wniosku powinienem poczekać aż do chwili zawieszenia ostatniej raty wskazanej we wniosku? Rozumiem, że na chwilę obecną istnieją jakieś problemy techniczne po stronie banku, ale nie są one zależne od treści złożonego przeze mnie wniosku. Jeśli chciałbym już złożyć wniosek o zawieszenie spłaty w lutym 2023, to dlaczego nie mógłbym tego zrobić pod koniec Sierpnia?

Odpowiedz
0 Lajków
aeth50
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
02-08-2022
Wiadomość 31 z 41 (12 331 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Ja zrobiłem podobnie tzn zawiesiłem na razie ratę sierpniową i wrześniową. Nie wyobrażam sobie ze nie będę mógł zawiesić kolejnych. Zobaczę jaka opcja pojawi się po terminie zapadalności raty tj po 15 w moim przypadku. Sprawa bardzo bulwersująca. Jak ktoś napisał - Skok na kasę za sierpniowe raty dla tych którzy złożą rezygnację. Czy ktoś dzwonił może na infolinię Rzecznika Finansowego ?
Odpowiedz
0 Lajków
Darko
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-08-2022
Wiadomość 32 z 41 (12 222 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Na jakiej podstawie blokowana jest możliwość złożenia kolejnego wniosku na raty, które podlegają „wakacjom kredytowym”? Złożyłam wniosek na 6 rat (2 w 2022 i 4 w 2023). Zgodnie z ustawa mam jeszcze możliwość złożyć wniosek na dwie raty w 2022 ( po jednej w każdym kwartale). Nie chce zmieniać terminów płatności rat, które uległy zawieszeniu a zawiesić kolejne, o które jeszcze nie wnioskowałam. Jaki jest powód braku takiej możliwości?
Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszka83
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-08-2022
Wiadomość 33 z 41 (12 043 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Najprosciej bedzie zignorowac techniczna "niemoznosc" i zlozyc wniosek z pominieciem formularza w aplikacji. Sensownej odpowiedzi na pytanie o powod raczej tu nie bedzie.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 34 z 41 (12 029 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Problem jest taki, że placówka odmawia przyjęcia wniosku. Też zastanawiam się na jakiej podstawie (bo upierali się że przy składaniu wniosku wielokrotnego, jest możliwość złożenia tylko jednego takiego wniosku), dlatego czekam na możliwość złożenia kolejnego wniosku online w "Moim ING", zgodnie z informacją otrzymaną od moderatorów. Jeśli takiej możliwości jednak wg. ING dalej nie będzie (bo moderator nie jest osobą która odzwierciedla stanowisko banku), to będziemy kierować sprawę dalej, ale jeszcze chwila czasu została. Ponawiam wiec pytanie do moderatorów:

 

Dlaczego ze złożeniem wniosku powinienem poczekać aż do chwili zawieszenia ostatniej raty wskazanej we wniosku i nie mogę go złożyć już dziś?

Odpowiedz
0 Lajków
aeth50
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
02-08-2022
Wiadomość 35 z 41 (12 016 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Jest jeszcze opcja wyslania wlasnego wniosku elektronicznie poprzez aplikacje jako zalaczony dokument, skoro placowka odmawia przyjecia wniosku pisemnego, co jest samo w sobie karygodne.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 36 z 41 (11 985 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

W sytuacji gdy bardzo zależy Ci na złożeniu wniosku na kolejne okresy już teraz, skontaktuj się proszę ponownie z naszą placówką bankową. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi, doradca taki wniosek może dla Ciebie przygotować.


Jak pisaliśmy wcześniej, udostępnimy możliwość złożenia wniosków na kolejne okresy. Na tę chwilę trudno nam jednak podać dokładny termin.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 37 z 41 (11 889 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
aeth50
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
02-08-2022
Wiadomość 38 z 41 (11 855 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Czy udało się już rozwiązać ten problem?
Dziś okazało się, że (być może z powodu mojego gapiostwa) nie zaznaczyłam we wniosku, że chcę zawiesić ratę wrześniową. Zastanawiamy się teraz z mężem czy w ogóle warto iść do banku i składać wniosek o zawieszenie tej jednej raty?…
Odpowiedz
0 Lajków
askana
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
23-08-2022
Wiadomość 39 z 41 (11 673 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Jeśli chcesz zawiesić ratę wrześniową, możesz też skontaktować się z naszymi doradcami na czacie lub infolinii, gdzie przyjmiemy od Ciebie reklamację. Wizyta w placówce nie będzie konieczna. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 40 z 41 (11 633 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy