Odpowiedz

Decyzja w procesie NWH

Dzień dobry, mój doradca zarejestrował mnie w nowym procesie NWH, przeszliśmy z powodzeniem przez pierwszy etap i złożyliśmy wniosek - zarejestrowany z dn. 25.04. W informacjach o czasach procesowych jest napisane, że dziś na etap ostateczna decyzja pobierane są wnioski z 25.04. Czy to oznacza, że dziś mogę się spodziewać ostatecznej decyzji?
Odpowiedz
0 Lajków
Agata3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
06-05-2024
Wiadomość 1 z 8 (1 179 wyświetleń)

Re.: Decyzja w procesie NWH

Ale to był nowy wniosek o kredyt?
Ja na decyzję, czekam od przełomu lutego i marca, kiedy była potwierdzona "kompletność wniosku".
Daliśmy uzupełnienie dokumentacji i od 25.04. kolejny raz mamy treść: "Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję.". Wcześniej (w ostatnim tygodniu kwietnia) po długim oczekiwaniu i oglądaniu tego komunikatu zażądali dostarczenia aktualnego świadectwa charakterystyki energetycznej budynku i bum na koniec kolejki.
Odpowiedz
0 Lajków
bajkowydom
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
06-05-2024
Wiadomość 2 z 8 (1 144 wyświetleń)

Re.: Decyzja w procesie NWH

 
Odpowiedz
0 Lajków
bajkowydom
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
06-05-2024
Wiadomość 3 z 8 (1 144 wyświetleń)

Re.: Decyzja w procesie NWH

Nowy wniosek, ale w nowym systemie ING. Na stronie podane są dwa różne terminy obsługi wniosków zarejestrowanych w starym i nowym systemie: https://www.ing.pl/partner/indywidualni/hipoteka/proces-kredytowy

Wg tych info dziś pobierane są do analizy i ostatecznej decyzji wnioski złożone 24.04. Natomiast spodziewam się, że zamiast decyzji dostanę listę dokumentów do uzupełnienia 🙄
Odpowiedz
0 Lajków
Agata3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
06-05-2024
Wiadomość 4 z 8 (1 130 wyświetleń)

Re.: Decyzja w procesie NWH

Bardzo długo to wszystko trwa. My złożyliśmy wniosek 19.03. Po prawie miesięcznym oczekiwaniu pojawiła się prośba o dosłanie dokumentów (raz i potem drugi). Komplet dokumentów został zaakceptowany 23.04 i od 24.04 widzimy status: „Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję”.
vampayah
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
06-05-2024
Wiadomość 5 z 8 (1 124 wyświetleń)

Re.: Decyzja w procesie NWH

dwa razy dawałem zaświadczenia o dochodach

dwa świadectwa charakterystyki energetycznej

dwa razy zaświadczenia zus i us ws. firmy partnerki

pomiędzy jednym a drugim mijało ok. 20 dni

Odpowiedz
0 Lajków
bajkowydom
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
06-05-2024
Wiadomość 6 z 8 (1 121 wyświetleń)

Re.: Decyzja w procesie NWH

Zmartwiłeś mnie tą charakterystka energetyczną - ciekawe, czy to każdorazowo wymagany dokument, bo nic takiego nie otrzymałam od sprzedających i nie było o tym mowy z doradcą.
Odpowiedz
0 Lajków
Agata3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
06-05-2024
Wiadomość 7 z 8 (1 087 wyświetleń)

Re.: Decyzja w procesie NWH

Chcę skorzystać z kredytu na budowę domu energooszczędnego, więc dokument potwierdzający warunek jest niezbędny.
Jeśli kupujesz nowy/używany dom lub mieszkanie to musi Ci sprzedający dostarczyć takie świadectwo.
Teraz każda nieruchomość w obrocie musi mieć taki glejt.
Odpowiedz
0 Lajków
bajkowydom
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
06-05-2024
Wiadomość 8 z 8 (1 047 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Rata kredytu

Podniosła mi się rata kredytu hipotecznego chociaż stopy procentowe są na niezmienne. Czym to jest spowodowane?

19-05-2024
Re: Mieszkanie od ojca

W tej sprawie powinieneś się skontaktować z radcą prawnym, który wyjaśni Ci z jakich możliwości możesz skorzystać i wskaże, które rozwiązanie będzie najlepsze.

18-05-2024
Re: Telefon do aplikacji e-terminal.

Nie ma ograniczenia w liczbie posiadanych Aplikacji eTerminal od ING. Ale jedna aplikacja może działać tylko na jednym telefonie. To znaczy, że jeśli potrzebujesz kilku eTerminali, musisz podać tę lic

...

18-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy