Odpowiedz

Czas oczekiwania na kredyt

Dzień dobry,

Czy jest tu ktoś, kto może w jakikolwiek sposób pomóc określić, czy dotrzymam terminu wpisanego w umowie przedwstępnej?

 

Wniosek kredytowy złożony ok. 20. marca.

2. kwietnia przyszedł mail, że wniosek trafił do analizy. Cały czas jest na etapie 2/6.

Żadnej dodatkowej dokumentacji po drodze nie trzeba było uzupełniać, operat szacunkowy sporządzony i dostarczony błyskawicznie we własnym zakresie.

Kwota kredytu bardzo niska jak na kredyty hipoteczne, ocena w BIK 'doskonała' (ING składał zapytanie w BIK 13. kwietnia).

Zatrudnienie w tym samym miejscu od ponad 10 lat, umowa na czas nieokreślony.

 

W umowie przedwstępnej mam wpisane, że kupię mieszkanie do 15. czerwca i coraz bardziej zaczynam się stresować, tym bardziej że mój doradca kredytowy mówi tylko, że no... są duże kolejki i dlatego tyle to trwa. I żeby być spokojnym.

 

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Marcin_44
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-05-2024
Wiadomość 1 z 5 (1 072 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na kredyt

Ja zlozylem wniosek 15marca. No i tez cisza. Platforma zakorkowana - taka odpowiedz banku. Tez caly czas na etapie 2/6. A od pare dni w ogole nie moge sprawdzic wniosek w Moim ING. Pisze ze nie pobrano danych. No i co to znaczy nie wiadomo....

GreenSmoke
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
07-05-2024
Wiadomość 2 z 5 (1 016 wyświetleń)

Re: Czas oczekiwania na kredyt

W sprawie wniosku prosimy kontaktować się z doradcą, u którego wniosek był składany.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
93
14
03-03-2023
Wiadomość 3 z 5 (928 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na kredyt

Dostałem dziś decyzję, cóż za miły sobotni poranek.

Krok 2/6 zmienił się od razu na 6/6.

Odpowiedz
0 Lajków
Marcin_44
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-05-2024
Wiadomość 4 z 5 (572 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na kredyt

No a ja dostałem decyzję wczoraj. Też krok przeskoczył na 6/6, tylko decyzja negatywna bez podania przyczyny. 2 miesięcy bezsensownego oczekiwania. Już nie złożę tam nigdy wniosku hipotecznego.
Odpowiedz
0 Lajków
GreenSmoke
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
07-05-2024
Wiadomość 5 z 5 (560 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Wakacje kredytowe 2024 -dochód

Bony pieniężne między innymi na święta Wielkanocne z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych są zwolnione z podatku dochodowego do 1000zl rocznie. Rozumiem że mam ich nie wliczać przy ustalaniu doch

...

19-05-2024
Re.: Wakacje kredytowe 2024 -dochód

Też chciałbym wiedzieć, czy już wiadomo czy to liczyć?

19-05-2024
Re: Miesiace do wyliczeni dochodu

Średni dochód netto gospodarstwa domowego wylicza się na podstawie ostatnich 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku. Więc jeśli wniosek składasz w maju  - nie bierzesz tego miesiąca pod uwagę. 

19-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy