Odpowiedz

Re: Re.: Nowe konta w ING

Owszem, ale to Wy pobieracie opłatę za przewalutowanie chociaż dokonała tego Visa.
Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
92
37
02-12-2022
Wiadomość 11 z 20 (1 028 wyświetleń)

Re: Re.: Nowe konta w ING

Dziękuję za uwagi. Propozycję rozliczania płatności bez prowizji, w innych walutach niż euro, dolary i funty, przekazałam do właściwej jednostki


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 12 z 20 (937 wyświetleń)

Re: Re.: Nowe konta w ING


@f0ku5:
Owszem, ale to Wy pobieracie opłatę za przewalutowanie chociaż dokonała tego Visa.

Bo to wynika z TOiP. Za granicą jest prowizja 3% za przewalutowanie.

 

Nie chcesz mieć prowizji, weź kartę kredytową ING VISA

https://www.ing.pl/indywidualni/karty/karty-kredytowe/karta-kredytowa-visa

 

Warunki do spełnienia bezpłatności są bardzo niskie. Jedne wakacje i po kłopocie. Wracasz, zamykasz Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 13 z 20 (897 wyświetleń)

Re: Re.: Nowe konta w ING

Bawić w otwieranie i zamykanie mi się nie chce, a dosłownie parę postów wyżej napisałem, że nie każdy chce sobie psuć zdolność kartą kredytową Emotikon: Mrugający

Osobiście czekam, aż ING wprowadzi coś identycznego dla kart debetowych. Do tego momentu zarabia na mnie niestety ktoś inny.

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
92
37
02-12-2022
Wiadomość 14 z 20 (887 wyświetleń)

Re: Re.: Nowe konta w ING

[ Edytowane ]
Ale jeździsz co chwilę za granicę poza strefę Euro i UK?
Przecież bierzesz KK kiedy potrzebujesz i jak wracasz to zamykasz. Obrót 2400 i karta za free. Jak weźmiesz limit na 3000zl to jakbyś wziął coś na raty - tyle Ci obniży zdolność
Nie znam banku, który nie pobiera prowizji za opłaty za granicą - chyba tylko Pekao ma bez prowizji płatności kartą na całym świecie po kursie Visa
ING to co najwyżej niech poszerzy ilość walut bo konkurencja i to niejedna daje 10 czy więcej walut w opcji wielowalutowej - np upadający mBank czy też bank „emerytów” PKO BP
ING naprawdę ma szanse mocno zamieszać na rynku bo niewiele mu brakuje do najlepszych pod względem opcji ale z jakiegoś powodu tego nie robi. Dlaczego?!

Więcej walut w karcie wielowalutowe, tańsze prowizje z bankomatów za granicą (nawet w UE), do tego w końcu z prawdziwego zdarzenia konto dla mniej niż 13 lat, lepszy spread w kantorze a na deser - Blik do wypłat z bankomatów (wszystkich w tym obcych) więcej niż jeden darmowy miesięcznie (np 10)
I zamiata rynek, bo nie ma do czego się przyczepić. Tak niewiele brakuje Emotikon: Mrugający ING do roboty! Emotikon: Szczęśliwy

Zwłaszcza dla ING który kondycyjne stoi bardzo dobrze nie tylko w Polsce ale i na świecie (nie każdy bank w Polsce może się tym pochwalić)

PS No i aplikacja do poprawy. Dostosowanie się do wyglądu z www na telefonie to trochę pomyłka. Wcześniej było lepiej i czytelniej
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 15 z 20 (859 wyświetleń)

Re: Re.: Nowe konta w ING

Oj są takie banki Emotikon: Mrugający

Pekao - po kursie MC lub Visy, w zależności od tego którą kartę się ma (można obie).

Millennium - bez prowizji do 1000 zł miesięcznie, powyżej tego trzeba kupić pakiet za 9,9 zł na tydzień jeśli nadal chce się mieć bez prowizji.

Paribas - w koncie Premium karta rozliczana po kursach MC bez żadnych obostrzeń.

Alior - rozliczanie po średnich kursach NBP (lepszych niż MC i Visa) jako jedna z korzyści do konta.

 

Naprawdę, jeżeli chodzi o ING to temat płatności w walutach obcych (pomijając kartę kredytową) to śmiech na sali.

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
92
37
02-12-2022
Wiadomość 16 z 20 (840 wyświetleń)

Re: Re.: Nowe konta w ING

[ Edytowane ]
To się przenieś do tych banków Emotikon: Mrugający Życzę powodzenia Emotikon: Szczęśliwy Poza Pekao kazdy w/w omijam szerokim łukiem
Nie ma idealnego konta. Jak na jednym masz korzyść, na kolejnym tracisz i masz gorzej jak w innym banku

MBank ma też konto premium Intensive jakby co a w nim korzystne warunki za granicą Emotikon: Mrugający
Jest Revolut itd
O Pekao pamiętałem
W ING masz możliwość wykupienia pakietu wypłat z bankomatów bez opłat na całym świecie za 25zl na 30 dni

Napisałem wyżej co brakuje i co mogą zmienić w ING. A czy zrobią? To nie od nas zależy, tylko od ING. Wiadomo, to nie instytucja charytatywna ale stać ING na pewne zmiany z korzyścią dla ich klientów - co wymieniłem. Zmiany mogą spowodować ze będą mieć w sieci jeszcze lepszą opinie i mogą zyskać dużo klientów, zwłaszcza jak teraz mBank jest na tapecie w niekorzystnym świetle

Jak jeździsz często za granicę to sobie załóż na dzisiaj inne konto - np Pekao
Zresztą dobra zasada - warto mieć drugie konto, nawet awaryjne. Poza ING posiadam PKO BP dlatego że mam je za darmo, nie muszę korzystać a wypłaty mam dzięki Blik (nie potrzebuję karty)
A gdy jadę za granicę mam możliwość karty kredytowej Visa w ING czy pakiet bankomatów czy też kartę wielowalutową. Oczywiście tutaj jak napisałem brakuje trochę - choćby lepszy spread (są lepsi) czy więcej walut (są lepsi). Ale za to KK jest jedną z najtańszych opcji na rynku
Mam też opcje inne w PKO BP - więcej walut niż w ING

Rozumiem Twoje rozszczenia ale w żadnym banku nie jest idealnie. Chciałbym aby Twoje prośby zadziałały, jak również moje propozycje wyżej

ING - działaj, bo klienci oczekują pewnych zmian Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 17 z 20 (828 wyświetleń)

Re: Re.: Nowe konta w ING

Ale ja o tym wszystkim wiem i napisałem przecież wcześniej, że na chwilę obecną przy transakcjach za granicą zarabia na mnie ktoś inny Emotikon: Szczęśliwy

Jak byłem młodszy to sobie porobiłem kont w różnych bankach i teraz staram się to ograniczać. W ING brakuje mi chyba wyłącznie sensownej oferty na płatności w walutach obcych i wiem, że nie zostało mi nic innego, jak czekać... Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
92
37
02-12-2022
Wiadomość 18 z 20 (819 wyświetleń)

Re: Re.: Nowe konta w ING

[ Edytowane ]
Pani Agnieszko czy coś więcej wiadomo na ten temat?? Kiedy konta zostaną wprowadzone?
Chodzi mi konkretnie o konta dla dzieci poniżej 13 lat
Odpowiedz
0 Lajków
PiotrBo
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-04-2024
Wiadomość 19 z 20 (667 wyświetleń)

Re: Re.: Nowe konta w ING

Nie mamy takich informacji. Zachęcam do śledzenia oferty na naszej stronie https://www.ing.pl/indywidualni/konta-osobiste

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
83
13
03-03-2023
Wiadomość 20 z 20 (663 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: OKO BONUS a wymiana dowodu osobistego

Mając ważny dokument tożsamości możesz śmiało korzystać z naszej oferty. Dopiero w momencie jeśli dowód straci ważność, to nie założysz nowego produktu Emotikon: Szczęśliwy 

30-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Proszę skontaktuj się z nami na czacie w bankowości internetowej lub z naszą infolinią. Przekażemy indywidualne zgłoszenie do działu IT. 

30-04-2024
Re: Re.: Bankomat wciągnął moje pieniadze

Cieszymy się, że udało się sprawę wyjaśnić.

30-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy