Edukacja finansowa dzieci - baza wiedzy

„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”
Zebraliśmy bazę ciekawej wiedzy tworzoną przez ekonomistów i psychologów - która z pewnością pomoże nauczyć Twoje dziecko mądrego zarządzania finansami, by poznało wartość pieniądza, potrafiło gospodarować własnym budżetem i osiągać swoje cele. W końcu to w dzieciństwie najłatwiej chłonąć wiedzę i kształtować nawyki. Oszczędzanie na wymarzone zabawki, kieszonkowe, wydatki wakacyjne, pieniądze od babci, gubienie pieniędzy - okazji do edukacji i budowania dobrych nawyków finansowych jest wiele. Niezależnie od wieku naszego dziecka nie powinniśmy z tematu pieniędzy czynić tabu. 
Jakimi sposobami, poza rozmową, można wspierać dzieci w nauce oszczędzania? Przekonaj się!
 
 

 

Najlepszy prezent dla Twojego dziecka?

 

Edukacja finansowa dzieci - sprawdzone sposoby

 

prezent dla dziecka.jpgGra dla dzieci i rodziców - naucz dziecko o co chodzi w zarabianiu, oszczędzaniu i mądrym wydawaniu 

 

Finanse są dziennie proste, jeśli podać je w odpowiedniej formie! Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy zabawę, która sprawi, że Twoje dziecko zrozumie o co chodzi w pieniądzach, zarabianiu, oszczędzaniu i sensownym wydawaniu! Pobierz ją i grajcie!


Wejdź do gry >

 


prezent dla dziecka.jpgNastolatki, pieniądze i my - 6 sposobów jak nauczyć nastolatka ogarniania pieniędzy

W wieku dojrzewania pojawiają się nowe potrzeby. Czy tego chcemy, czy nie, wiele z nich związanych jest z finansami: własnymi wydatkami i posiadaniem własnych pieniędzy. Jak? rozmawiać z nastolatkiem o pieniądzach i jak uczyć je zarządzania swoim budżetem. Sprawdź!


Czytaj więcej >

 


jak powitac wiecej pieniedzy na emeryturze.jpgJak nauczyć oszczędzania 5,10,15-latków?

Te sposoby pomogą wpleść edukację finansową dziecka w codzienne obowiązki i wydarzenia. Pieniądze były, są i będą obecne w życiu ludzi, warto więc w dzieciach kształtować myśl, że można się z nimi zaprzyjaźnić i sprawić, by były one naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem. Jak? Sprawdź!


Czytaj więcej >

 


jak powitac wiecej pieniedzy na emeryturze.jpgJak rozmawiać z dzieckiem o finansach? 5 praktycznych porad dla rodziców

Rozmów o pieniądzach nie powinno się unikać i nie trzeba się ich bać. Jak przełamać tabu? O czym i kiedy rozmawiać? Oto 5 przydatnych wskazówek.


Czytaj więcej >

 

 


jak powitac wiecej pieniedzy na emeryturze.jpgDziecko w świecie finansów. Rozmowa z Aleksandrą Beltą-Iwacz, dziecięcą psycholog

Często zapominamy , jak ważnym etapem drodze wychowania dziecka jest edukacja finansowa. 88% Polaków uważa, że edukowanie dzieci w zakresie finansów jest bardzo istotna. Ale aż 49% rodziców przyznaje, że w ogóle nie rozmawia z dziećmi na temat pieniędzy.


Czytaj więcej >

 


jak powitac wiecej pieniedzy na emeryturze.jpgMamo, tato dostanę kieszonkowe? Tak wyglądają finanse polskich dzieci - infografika

Na jakie kieszonkowe mogą liczyć polskie dzieci? Na czym polega edukacja finansowa w polskich domach. Ilu rodziców płaci dzieciom za dobre oceny? Sprawdź!


Czytaj więcej >

 

 


IKE po 60tce.jpgBudżet w rękach dziecka - ryzykowne, czy rozsądne?

Z obserwacji wynika, że wielu rodziców ugina się pod naporem np. płaczu dziecka w sklepie i poszerza postawione wcześniej granice. A co jeśli zamiast negocjacji przekażemy część budżetu w ręce dziecka tak, aby mogło samodzielnie i odpowiedzialnie nim dysponować? Oto kilka kroków, które pozwolą Ci wdrożyć takie rozwiązanie. Sprawdź!


Czytaj więcej >

 

 

ing_banner_librus.jpg