Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (Inny niż systemowy).
Kolejną rzeczą którą zauważyłem jest to że taki sam dźwięk powiadomienia i wibracja jest gdy odblokowuje telefon. Do tej pory nigdy czegoś takiego nie miałem.
Odinstalowywalem i aktualizowałem aplikacje, bez skutku.
Odpowiedz
0 Lajków
Gryps44
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
17-04-2024
Wiadomość 1 z 3 (760 wyświetleń)

Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas rozmowy na czacie po zalogowaniu w Moim ING na przeglądarce.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (705 wyświetleń)

Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Mam taki sam problem. Pojawił się po zainstalowaniu aplikacji ING i pozostał mimo jest trwałego odinstalowania. Zaczęło się właśnie od zapętlnego resetu aplikacji współistniejącego z serią dźwięków, co nie sposób było przerwać. Aplikacja coś trwałe pozmieniała w systemie mojego Google Pixel 6a, że utrudnienia mi korzystanie z telefonu. Wydaje on dziwne dźwięki systemowe przy różnych czynnościach (rozmowie, przeglądaniu stron) nawet mimo wyłączenia wszelkich powiadomień i głośności.
Odpowiedz
0 Lajków
mfrolik
Nowy w branży I
Nowy w branży I icon
1
0
29-04-2024
Wiadomość 3 z 3 (48 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mnie trochę zmartwiła też informacja sprzed kilkunastu minut o wstrzymaniu prac nad WIRON-em... Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć. Jak do tego podchodzicie?

30-04-2024
Re: Problem z przelewem na telefon BLIK - błąd serwera

Żebyśmy mogli to sprawdzić, skontaktuj się z nami na czacie, który znajdziesz w aplikacji na dole. Jesteśmy dostępni w dni robocze od godz. 8:00 do 22:00 i w sobotę od 8:00 do 16:00.

30-04-2024
Re: Bankomat wciągnął moje pieniadze

Dziękuje za szybką odpowiedz, proszę podpowiedzieć kiedy mogę spodziewać się zwrotu pieniędzy przy przyspieszonym procese?

30-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy