Odpowiedz

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Ja zazcołem od pakietu ostrożnego  w tym roku.  Przelewy miesiecznie po 50zł. Ciekawe ile bedzie po roku czy, na plusie czy na minusie Emotikon: Język. Nie licze kwoty uzbieranej  z przelewów po50zł Emotikon: Język

AdamSON
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
10-01-2017
Wiadomość 21 z 37 (53 244 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Pisalem o trenerze finasowym że się sprawdza w 100%, ale może warto założyć drugie konto jakieś bez karty i tam trzymać. Fajna rzecz, bo niektórzy i  tak z konta oszczednosciowego nie wytrzymują i przelewają

maziuk95
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
12-11-2016
Wiadomość 22 z 37 (53 239 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

[ Edytowane ]

Cześć oszczędni Emotikon: Szczęśliwy

wczoraj prowadziliśmy ciekawy webinar z @MarcinIwuć. Tutaj wrzuciliśmy 12 kroków do osiągnięcia finansowych celów i zapis wideo webinara. Na pewno Was zainspiruje do oszczędzania. Może jakieś noworoczne postanowienia? Emotikon: Mrugający  https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Blog/Webinar-z-Marcinem-Iwuciem-i-poradnik-12-krok%C3%B3w-do-osi%C4...

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
JoannaZ
Menedżer społeczności
Menedżer społeczności icon
172
135
10-08-2015
Wiadomość 23 z 37 (52 838 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

[ Edytowane ]

trundo w tym kraju cokolwiek oszczędzac 

 

 

kuba22
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
4
30-01-2017
Wiadomość 24 z 37 (52 740 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie


kuba22 pisze:

trundo w tym kraju cokolwiek oszczędzac 

 

 


@kuba22 głowa do góry! Emotikon: Szczęśliwy

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
JoannaZ
Menedżer społeczności
Menedżer społeczności icon
172
135
10-08-2015
Wiadomość 25 z 37 (52 702 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

[ Edytowane ]

No bardzo ciężko, naprawde.

Odpowiedz
0 Lajków
Malo981
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
02-02-2017
Wiadomość 26 z 37 (52 572 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Może ktoś próbował wdrożyć System 6 słoików?

Polecam artykuł.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 27 z 37 (52 065 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Ja przed krachem zainwestowałem w akcje. No i pooooszło! Ale nie sprzedałem ich tak jak wielu gdy zaczęła się szerzyć panika. Trzymam nadal, a nawet w pewnym momencie dokupiłem gdy uznałem, że jazda w dół się skończyła. Dzięki temu nie dostałem aż tak po tyłku, ale straty nadal nie odrobiłem. Gdybym teraz się z tego wycofał byłbym na 0, albo nieco pod kreską... i sami wiecie ile lat w plecy, więc realna strata jest wyższa (nawet ze śmiesznym procentem 1% po tylu latach miałbym już sporo na plusie). Dlatego nadal trzymam. W innym banku niż ING.

 

Część oszczędności trzymam w lokatach w innym banku niż ING i ten wyżej. Lepsze oprocentowanie :-> Zastanawiam się, czy nie przeskoczyć tam z dalszą kwotą.

 

No i samo ING, ale tutaj też staram się nie przekombinować. Jest OKO, czasem założę OKO Bonus i tyle. Nie bawię się w jakieś Smart Savery i inne. Cenię sobie prostotę i przejrzystość jaką mi ona daje. Łatwiej ogarnąć co i jak. W wydatkach jestem raczej rozsądny, więc nawet specjalnie ich nie analizuję. Wydaję mniej niż zarabiam, czasem pozwolę sobie na jakieś większe szaleństwo, dzięki czemu jestem w stanie coś odłożyć.

 

Reasumując:
1. Wydaję mniej niż zarabiam.
2. Oszczędności dzielę i lokuję w różnych miejscach, oraz w różnych metodach oszczędzania - od bardzo ryzykownych, po mega bezpieczne. Im jestem starszy tym bardziej granicę przesuwam w kierunku metod bezpiecznych.

 

 

Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 28 z 37 (50 956 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

No właśnie, oszczędzanie bez "kombinowania" (smarty).

OKO bonus bardzo pozytywna sprawa.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 29 z 37 (50 911 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Ja większość oszczędności trzymam na lokatach (z reguły takich na 6-9 miesięcy). W przeważającej liczbie banków oprocentowanie lokat jest lepsze niż kont oszczędnościowych; dodatkowym plusem lokat (dla osób które "mają problem" z utrzymaniem oszczędnościEmotikon: Szczęśliwy), jest to, że z lokaty nie można "podbierać" pieniędzy a można ją jedynie zamknąć, co wiąże się oczywiście z utratą odsetek - stąd i większe "bezpieczeństwo" takich oszczędności.
Niestety aktualne oprocentowanie lokat w ING wygląda bardzo mizernie. Emotikon: Smutny

arek
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
31
27-12-2015
Wiadomość 30 z 37 (41 701 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024