Odpowiedz

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

@arek ciekawy sposób na walkę z podbieraniem. Chyba jeden z bardziej sprawdzonych Emotikon: Mrugający

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
JoannaZ
Menedżer społeczności
Menedżer społeczności icon
172
135
10-08-2015
Wiadomość 31 z 37 (24 083 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Cześć, osobiście używam Smart Saver oraz na zakupy wybieram się z dobrze przygotowaną listą aby uniknąć niepotrzebnie wrzuconych towarów do koszyka. Natomiast  odłożoną kwotę na Smart Saver przeznaczam  co miesiąc na inwestycje. Pozwala to trochę poprawić mój portfel. Pozdrawiam.

tomek_17177
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
1
21-10-2017
Wiadomość 32 z 37 (23 277 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Staram się równoważyć wydatki,
tiktak13
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
05-11-2018
Wiadomość 33 z 37 (17 304 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Cześć. Korzystam ze Smart Saver, mam również ustawione cele oszczędnościowe i stałe zlecenie na OKO. Pieniądze na drobne wydatki przelewam raz w miesiącu na ( darmową ) kartę Revolut i z nią chodzę na co dzień. Plan budżetu robię co miesiąc w arkuszu kalkulacyjnym aby ogarniać dodatkowe wydatki. Do analizy aktywów i wydatków używam programu iFinance ( niestety w Polsce nie działa synchronizacja z bankiem :-( więc trzeba wprowadzać ręcznie ) Dzięki temu wiem ile faktycznie mam, na co mnie stać, ile jestem w stanie odłożyć i na co wydaję bez sensu lub za dużo.
Radecki
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
9
25-09-2018
Wiadomość 34 z 37 (16 422 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Ubezpieczyłam wujka na wypadek śmierci i jestem osobą uposażoną w polisie.

 

Odpowiedz
0 Lajków
JoannaLBN
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
2
04-01-2019
Wiadomość 35 z 37 (15 039 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

@JoannaLBN to nie jest patent na oszczędzanie ale na dodatkowa gotówkę po śmierci wójka Emotikon: Smutny

 

Mój patent jest banalny, stosuje go większość milionerów Emotikon: Szczęśliwy mianowicie:

 

  1. nie kupować rzeczy bo się podobają a naprawdę nie są potrzebne - myśleć 10x przed zakupem do czego "tego czegoś" będziemy używali...

  2. przykład z życia: sprzedałem 2 gitary na których mało grałem (mam jeszcze 2 i inne instrumenty), kupiłem za to rower szosowy – jest więcej zdrowia i mniej niepotrzebnego kurzu. Gitar jeszcze żal bo naprawdę niezłe „cacka” ale całkiem niepotrzebne.

  3. jeździć raz na jakiś czas do dużego sklepu i robić zapasy do lodówki i zamrażarki

  4. związane z 3) – rzeczy przeterminowane o parę dni a nawet tygodni nadal są do spożycia. Termin ważności jest przeważnie bez związku z faktycznym czasem psucia się czegoś w lodówce

  5. etc.

 

Michał Straus Faraon24

 

 

Faraon24
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
5
30-12-2019
Wiadomość 36 z 37 (12 180 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Podam jeden. Nie korzystać z rezerwacji przez Booking lepsze jest dokonać przez stronę obiektu noclegowego lub nawet zadzwonić - można negocjacjować cenę noclegu. Wystarczy wspomnieć iż wlaściciel nie będzie musiał w ten sposób płacić prowizji i natychmiast opuści cenę noclegu. Na stronie https://nocleg24h.pl znajdziesz wiele obiektów noclegowych, które w ten sposób udzielą zniżki.
Noclegi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
1
11-07-2020
Wiadomość 37 z 37 (10 496 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024