Odpowiedz

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

@arek ciekawy sposób na walkę z podbieraniem. Chyba jeden z bardziej sprawdzonych Emotikon: Mrugający

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
JoannaZ
Menedżer społeczności
Menedżer społeczności icon
172
135
10-08-2015
Wiadomość 31 z 37 (24 285 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Cześć, osobiście używam Smart Saver oraz na zakupy wybieram się z dobrze przygotowaną listą aby uniknąć niepotrzebnie wrzuconych towarów do koszyka. Natomiast  odłożoną kwotę na Smart Saver przeznaczam  co miesiąc na inwestycje. Pozwala to trochę poprawić mój portfel. Pozdrawiam.

tomek_17177
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
1
21-10-2017
Wiadomość 32 z 37 (23 479 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Staram się równoważyć wydatki,
tiktak13
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
05-11-2018
Wiadomość 33 z 37 (17 506 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Cześć. Korzystam ze Smart Saver, mam również ustawione cele oszczędnościowe i stałe zlecenie na OKO. Pieniądze na drobne wydatki przelewam raz w miesiącu na ( darmową ) kartę Revolut i z nią chodzę na co dzień. Plan budżetu robię co miesiąc w arkuszu kalkulacyjnym aby ogarniać dodatkowe wydatki. Do analizy aktywów i wydatków używam programu iFinance ( niestety w Polsce nie działa synchronizacja z bankiem :-( więc trzeba wprowadzać ręcznie ) Dzięki temu wiem ile faktycznie mam, na co mnie stać, ile jestem w stanie odłożyć i na co wydaję bez sensu lub za dużo.
Radecki
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
9
25-09-2018
Wiadomość 34 z 37 (16 624 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Ubezpieczyłam wujka na wypadek śmierci i jestem osobą uposażoną w polisie.

 

Odpowiedz
0 Lajków
JoannaLBN
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
2
04-01-2019
Wiadomość 35 z 37 (15 241 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

@JoannaLBN to nie jest patent na oszczędzanie ale na dodatkowa gotówkę po śmierci wójka Emotikon: Smutny

 

Mój patent jest banalny, stosuje go większość milionerów Emotikon: Szczęśliwy mianowicie:

 

  1. nie kupować rzeczy bo się podobają a naprawdę nie są potrzebne - myśleć 10x przed zakupem do czego "tego czegoś" będziemy używali...

  2. przykład z życia: sprzedałem 2 gitary na których mało grałem (mam jeszcze 2 i inne instrumenty), kupiłem za to rower szosowy – jest więcej zdrowia i mniej niepotrzebnego kurzu. Gitar jeszcze żal bo naprawdę niezłe „cacka” ale całkiem niepotrzebne.

  3. jeździć raz na jakiś czas do dużego sklepu i robić zapasy do lodówki i zamrażarki

  4. związane z 3) – rzeczy przeterminowane o parę dni a nawet tygodni nadal są do spożycia. Termin ważności jest przeważnie bez związku z faktycznym czasem psucia się czegoś w lodówce

  5. etc.

 

Michał Straus Faraon24

 

 

Faraon24
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
5
30-12-2019
Wiadomość 36 z 37 (12 382 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Podam jeden. Nie korzystać z rezerwacji przez Booking lepsze jest dokonać przez stronę obiektu noclegowego lub nawet zadzwonić - można negocjacjować cenę noclegu. Wystarczy wspomnieć iż wlaściciel nie będzie musiał w ten sposób płacić prowizji i natychmiast opuści cenę noclegu. Na stronie https://nocleg24h.pl znajdziesz wiele obiektów noclegowych, które w ten sposób udzielą zniżki.
Noclegi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
1
11-07-2020
Wiadomość 37 z 37 (10 698 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024