Odpowiedz

Obniżka oprocentowania

Co myślicie o obniżce konta OKO z 0,70% na 0,50% od 1lipca 2019? Czy uważacie, że opłaca się dalej oszczędzać na tym koncie?
Odpowiedz
0 Lajków
K1297
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-04-2019
Wiadomość 1 z 7 (24 884 wyświetleń)

Re.: Obniżka oprocentowania

Kiedykolwiek się opłacało? Inflacja zżera kasę na tych kontach.

 

Mam co prawda kilka kont oszczędnościowych, ale nigdy nie traktowałem tego jak coś, na czym można zarobić - bardziej jako darmowy "zimny portfel", a przyznam, i tego po niedawnych przygodach powoli mi się odechciewa.

 

Otóż szanowni Państwo, są limity na wypłaty w okienkach - limity większej gotówki należy zapowiadać z dniowym wyprzedzeniem. I ta "większa gotówka" to wcale nie jest milion - zweryfikujcie sobie regulaminy, bo w przypadku awaryjnej potrzeby dostępu do pieniędzy zostaniecie z ręką w nocniku. Mając na względzie wspomniane w temacie obniżki oprocentowania, "skarpeta" daje większe możliwości.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 2 z 7 (24 805 wyświetleń)

Re.: Obniżka oprocentowania

[ Edytowane ]

I tak oto, wczoraj, ING stracił klienta. Ale co tam jeden klient i jego "marne" oszczędności.

Odpowiedz
0 Lajków
BratPit
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
02-05-2019
Wiadomość 3 z 7 (24 333 wyświetleń)

Re: Re.: Obniżka oprocentowania

Oprocentowanie wybranych kont oszczędnościowych w PLN obniżymy 3 lipca 2019 roku na podstawie spadku inflacji (Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszany przez Główny Urząd Statystyczny) w stosunku do odczytów pomiędzy listopadem 2018 roku a listopadem 2017 roku:
•    Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2017., w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku, wyniósł 2,5%  
•    Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2018., w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku, wyniósł 1,3% 


Jeśli korzystasz z obecnej promocji Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus lub Bonus na Start (od 7 marca do 8 maja 2019 r.),  zmiana oprocentowania nie ma wpływu na te oferty. 
Przykro mi, że podjąłeś taką decyzję. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 7 (24 269 wyświetleń)

Re: Re.: Obniżka oprocentowania

To niech szanowny Pan sprawdzi wskaźniki bieżące w porównaniu do marca, kwietnia zeszłego roku. Wzrost o 1,7. Więc od kiedy oprocentowanie wzrośnie?  

Odpowiedz
0 Lajków
jackn28
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-05-2019
Wiadomość 5 z 7 (24 006 wyświetleń)

Re.: Obniżka oprocentowania

ING ma mniej korzystne warunki w stosunku do innych banków lub inaczej tego którego byłem posiadaczem. Jednakże ze względu na wymóg hipoteki i korzystniejszych warunków zdecydowałem się na ten bank, bo i tak już nie będę zakładał lokat, tylko zyskiem z lokaty (tym realnym) będzie oszczędność na nadpłacaniu hipoteki (zarobię minimalizowaniem odsetek kredytowych po prostu) a to będzie w perspektywie czasu dobrą lokatą.
Odpowiedz
0 Lajków
Przemo123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
13-05-2019
Wiadomość 6 z 7 (23 997 wyświetleń)

Re: Re.: Obniżka oprocentowania

@jackn28 roczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszany przez GUS w okresie marzec 2018 do marzec 2019  wyniósł + 0,4%. Aby była przesłanka do podwyższenia oprocentowania to musi on wynieść minimum 1 %.

Zmiana oprocentowania kont oszczędnościowych nie wpływa na promocje organizowane przez nasz bank. Otwarte Konto Oszczędnościowe nadal oferuje oprocentowanie w wysokości 2,5% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 7 (23 930 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024