Płatności

Odpowiedz

Zakup biletów lotniczych z konta walutowego w euro

Dzień dobry,

chciałabym zakupić bilety lotnicze (easyJet) i dokonać zapłaty z konta walutowego w euro. Czytałam różne wypowiedzi, i niektórzy twierdzili, że bank dokonuje podwójnego przewalutowania, zamisat pobrać opłatę w euro. Czy jest to prawda? Czy są pobierane jakieś dodatkowe opłaty? Na co powinnam zwrócić uwagę dokonując zakupu biletów lotniczych z rachunku walutowego?

Z góry dziękuję za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
ala1093
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
12-07-2016
Wiadomość 1 z 2 (6 131 wyświetleń)

Re.: Zakup biletów lotniczych z konta walutowego w euro

@ala1093 Jeśłi dokonujesz płatności z konta w EUR za pomocą karty Maestro w innej walucie niż jest prowadzony rachunek, to następuje jedno przewalutowanie po kursie organizacji płatniczej. Bank nie pobiera prowizji w przypadku płatości kartą.
Jeśli płatnoś będzie wykonana bezpośrednio w EUR, to w takim przypadku nie będzie przewalutowania.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 2 z 2 (6 090 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy