Płatności

Odpowiedz

Pokwitowania przy płatności kartą

Witam was. 

Od pewnego czasu lubię płacić za pomocą karty zamiast gotówką. I zazwyczaj za każdym razem najczęściej otrzymywałem potwierdzenie dokonania transakcji przy kasie wraz z paragonem fiskalnym. 

Pytanie do Was takie czy takie potwierdzenia trzeba odbierać za każdym razem czy też nie trzeba ich odbierać wcale. 

Ciekawe jest dla mnie co się znajduje na takich potwierdzeniach otrzymywanych ze sklepy gdyż wcześniej nie byłem aż tak tym zainteresowany jak teraz. 

Oczekuję że ktoś się w tej sprawie wypowie. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 3 (18 841 wyświetleń)

Re.: Pokwitowania przy płatności kartą

Cześć, 

 

Jak w każdej sprawie przedmiotowej, są zwolennicy i przeciwnicy papierologii. Od lat nie odbieram i nie przetrzymuje paragonów z zakupów spożywczych oraz chemicznych z za kilkoma wyjątkami. Inaczej w przypadku odzieży, czy drobnego sprzętu elektronicznego, gdyż na późniejszym etapie jest to niezbędne przy reklamacji, zwrocie. 

Dla kwot powyżej 100zł w tej samej kategorii produktowej,biorę faktury. Są one ważne w procesie długotrwałego użytkowa, gdyż paragon blaknie. Jest jednak tez jeszcze jeden aspekt dla którego warto to robić. Chodzi mi o ubezpiecznie nw w swojej osobie lub posiadanego mienia. Kopia elektroniczna dokumentów, odłożona w chmurze,  przygotowana jest na wypadek pożaru, zalania i innych zdarzeń, np kradzież z włamaniem.  

Paragony warto jest również przechowywać przez dobę, dwie, po posiłku w restauracji w której, to jedliśmy po raz pierwszy, na potrzeby ewentualnych rozczeń.

Jezeli mowa o samych potwierdzeniach płatności kartą, to politycznie poprawne jest zachować w przypadku gdy wystąpi problem połączenia z bankiem podczas płatności kartą lub gdy transakcja zostani anulowana, odrzucona . Jest to wtedy jedyny dowód i nasza linia obrony przed tym aby ustrzec się podwójnemu naliczeniu i skorzystać z procesu reklamacji. Podobnie należy postępować w przypadku wypłat / wpłat w bankomatach, gdyż lubią płatać figleEmotikon: Mrugający  Bardzo często na takich potwierrxeniach płatności kartą, znajdują się dane z paragonu.

Są nimi:

- nazwa sklepu

- data godzina transakcji

- kwota tranazji 

- numer paragonu

- numer, nazwisko kasjera

- końcówka numeru karty z ukryta datą ważności 

W sklepach sieciowych, widać bardzo często również listę zakupionych produktów na potwierdzeniu. 

Przypominam o fajnej funkcjonalności jaką jest opcja przechowywania paragonów w Moim iNG z czego korzystam bardzo często. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 3 (18 785 wyświetleń)

Re: Pokwitowania przy płatności kartą

Podczas płatności kartą otrzymujesz paragon zakupionego towaru i potwierdzenie transakcji.
Zawsze możesz poprosić sprzedawcę o wydanie tego potwierdzenia. Jak słusznie napisał @Konto usunięte, takie potwierdzenie może być przydatne, gdy płatność nie była udana.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (18 728 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy