Płatności

Odpowiedz

Płatność kartami za granicą

Witam.

Wątek poruszany wielokrotnie ....

Dla podsumowania informacji i ewentualnej weryfikacji przez użytkowników kart.

 

Płatność kartą za granicami  Polski:

 

1.Karta debetowa:

- przewalutowanie z waluty danego raju w który jest dokonywana transakcja na EURO, a następnie na  Złotówki.

- opłata bankowa 3 % od transakcji 

 

2.Karta kredytowa:

- przewalutowanie z waluty danego raju w który jest dokonywana transakcja na EURO, a następnie na  Złotówki.

 

Proszę o uzupełnienie danych oraz o ewentualne uwagi czy tak jest. Proszę też osoby które płaciły za granicą kartą wydawaną przez ING o ewentualne uwagi i inne sposoby na płatności za granicą.

Pozdrawiam.

 

Odpowiedz
0 Lajków
kris_83
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-01-2018
Wiadomość 1 z 6 (26 485 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

@kris_83 Podałeś poprawne informacje jeżeli chodzi o karty kredytowe, natomiast te które dotyczą kart tak zwanych debetowych nie są prawidłowe. W przypadku kart płatniczych zarówno Visa jak również Maestro nie ma podwójnego przewalutowania. W karcie Visa przewalutowanie następuje bezpośrednio na PLN po kursie organizacji płatniczej, a w karcie Maestro bezpośrednio na EUR również po kursie organizacji płatniczej. Dodatkowo do karty Maestro wydawanej do konta w EUR nie pobieramy prowizji za płatności bezgotówkowe. 

Zwróć też uwagę, że karta Visa może być podpięta jednocześnie do konta w PLN i do kont walutowych. Dzięki temu możesz uniknąć prowizji za płatności kartą wykonywane w walutach GBP/USD/EUR. Ważne, żebyś miał konto w takiej samej walucie w jakiej wykonujesz płatność (nasze konta walutowe dla klientów indywidualnych są prowadzone bezpłatnie), miał na nim daną walutę i był jego właścicielem. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (26 424 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

Witam, a jak wygląda płatność bezgotówkowa za granicą za pomocą karty Mastercard w telefonie? W TOiP jest informacja, że dla kart VISA zbliżeniowa oraz Zbliżak pobiera jest prowizja 3%, natomiast dla karty Mastercard w telefonie widnieje "nie dotyczy". Proszę o informację jak należy taki zapis rozumieć

Odpowiedz
0 Lajków
Paweł1982
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
03-04-2018
Wiadomość 3 z 6 (25 522 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

@Paweł1982 w tabeli jest opis "nie dotyczy" ze względu, że nie ma tu zastosowania opłata za przewalutowanie. Płacąc tą kartą, przewalutowanie jest po kursie organizacji płatniczej z waluty lokalnej do euro i z euro do PLN po kursie banku. 

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (25 462 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

@Konto usunięte dziękuję za odpowiedź, jeśli dobrze zrozumiałem to w przypadku płatności w Czechach mamy do czynienia z następującą sytuacją:

 

Visa zbliżeniowa = kurs VISA z CZK na PLN + 3% prowizji... 100CZK => 17,20PLN

 

Mastercard w telefonie = kurs MC z CZK na EUR => kurs banku EUR na PLN... MC 100CZK = 3,95EUR => Bank 3,95EUR (sprzedaż 4,33PLN) => 17,10PLN

Paweł1982
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
03-04-2018
Wiadomość 5 z 6 (25 405 wyświetleń)

Re: Płatność kartami za granicą

Paweł1982 Wzór jest dobry Emotikon: Szczęśliwy Wartości mogą zmienić się w zależności od bieżącego kursu. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 6 (25 403 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy