Odpowiedz

Dziwna płatność kartą

Witam. Dzisiaj przeglądając historię przelewów zauważyłem płatność, której nie dokonywałem. Rachunek odbiorcy to: 1915031/19730
Wpisałem numer rachunku w google i natrafiłem na kilka tematów poświęconych temu oto numerowi. Nazwa i adres wskazują na "Poczta Polska 10 Warszawa:, jednak innym osobom przytrafił się ten sam problem, z tym samym numerem, ale inny adres i nazwę rachunku, więc poczta polska to to nie była.
Linki do artykułów: 
https://www.wykop.pl/wpis/30135853/ing-bank-slaski-z-mojego-konta-pobrana-zostala-mal/
https://www.wykop.pl/link/3958399/awaria-w-ing-banku-slaskim-klienci-nie-maja-dostepu-do-swoich-pien...

Jestem pewien, że nie dokonywałem tej transakcji i zostałem w jakiś sposób oszukany. W transakcji jest napisane, że jest to płatność kartą na 228zł.
Co mam robić w tej sprawię? Skontaktowałem się w tej sprawie na infolinię, jednak Pani twierdziła, że to moje niedopatrzenie. Co mogę zrobić przed wizytą w placówce Waszego banku?

 

Rupinho
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
3
05-03-2019
Wiadomość 1 z 26 (55 823 wyświetleń)

Re: Dziwna płatność kartą

@Rupinho Każdy taki przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Proszę, opisz nam sytuację w Moim ING- w wiadomości lub na czacie. Specjalista sprawdzi tę transakcję w systemie, ja niestety nie mogę tego zrobić przez społeczność. W razie potrzeby, przyjmiemy stosowną reklamację na tę płatność. Jeżeli nie masz pewności, co do bezpieczeństwa danych karty, powinieneś ją zastrzec. Możesz to zrobić w bankowości internetowej w zakładce Dane i ustawienia lub na naszej całodobowej infolinii. Jeśli chodzi o informację z Twojego linku. Nasze ówczesne problemy techniczne nie powodowały nieautoryzowanych transakcji. Pojawiały się błędne rozliczenia płatności, które nasi klienci potwierdzili.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 26 (55 778 wyświetleń)

Re: Dziwna płatność kartą

[ Edytowane ]

Witam.

 

I jak się zakończyła ta sprawa? Bo mi przytrafiło się to samo.

1 lipca zauważyłem na koncie transakcję na kwotę 1600zł. Płatność kartą. I znów ten sam numer rachunku tj.10500031-1915031/19730.

Zgłosiłem dziś reklamację ale to dosyć spora kwota i nie uśmiecha mi się czekać miesiąc czy dwa na rozwiązanie.

Więc? Jak to się zakończyło?

Wiem że pierwsze cyfry to numer identyfikacyjny banku i jest to Oddział w Katowicach na ul.Sokolska 34. A reszta cyfr? Numer konta? Jeśli tak to jaki macie problem ze zidentyfikowaniem osoby do której należy konto? A może to nie osoba prywatna tylko pracownik banku???

Cóż miejsce miało wiele takich sytuacji z tymże podanym numerem i dziwne że każdy oszukany posiadacz konta w waszym banku miał numer karty zaczynający się od 4246...dosłownie każdy który opisywał gdziekolwiek na internecie że pobrano mu jakieś pieniądze z konta wskazywał ten sam numer.

a więc macie już numer banku numer konta jako firma powinniście złożyć zawiadomienie prawda?

Sam też to zrobię a w międzyczasie chcę spowrotem swoje PIENIĄDZE!!!!!!

DefSquad
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
02-07-2019
Wiadomość 3 z 26 (54 706 wyświetleń)

Re: Dziwna płatność kartą

[ Edytowane ]

Dobrze, że zgłosiłeś nam tę sprawę. Wyjaśnimy to na podstawie Twojego zgłoszenia. Z informacji, które tutaj przekazujesz, nie wynika, że jest to płatność kartą. Nie mogę tego jednoznacznie potwierdzić ponieważ nie mam wglądu do systemu. Oczywiście jeśli sytuacji tego wymaga, przekazujemy zgłoszenia do odpowiednich jednostek. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 26 (54 633 wyświetleń)

Re: Dziwna płatność kartą

Temat wrócił 15.08.2019 płatność na konto 1915031/19730 w wysokości 59 eur.
Jadę zaraz na komisariat.
Odpowiedz
0 Lajków
Mb21
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
20-08-2019
Wiadomość 5 z 26 (53 646 wyświetleń)

Re: Dziwna płatność kartą

@Mb21 Po zgłoszeniu sprawy na policji, zgłoś to również u nas w formie reklamacji. Do zgłoszenia dodaj oświadczenie z policji. Możesz to zrobić w oddziale lub przez wiadomość w Moim ING.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 6 z 26 (53 594 wyświetleń)

Re: Dziwna płatność kartą

Witam,

Na moim koncie również pojawiło się 7x płatności pomiędzy 15-08  a 27-07  tytułem 

MIEJSKI ZARZAD USLUG KOMU GLIWICE

Na rachunek 

1915031/19730  

Płatność kartą z nr  4246

 

Jak mogę odzyskać pieniądze?

Odpowiedz
0 Lajków
Bankier
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-09-2019
Wiadomość 7 z 26 (52 777 wyświetleń)

Re: Dziwna płatność kartą

@Bankier Jeżeli widzisz na swoim koncie płatności kartą, których nie wykonywałeś, to proponuję w pierwszej kolejności zastrzeżenie karty i zamówienie nowej w miejsce zastrzeżonej. Warto również zgłosić sprawę na policji, a dodatkowo złożyć u nas reklamację. Nasi specjaliści z wydziału kart są dla Ciebie dostępni całą dobę pod numerem 32 357 00 12. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 8 z 26 (52 758 wyświetleń)

Re.: Dziwna płatność kartą

Witam, mam podobny przypadek, szukałem dziś w historii płatności na moim koncie w ING daty wpłaty na telewizje na kartę. Zauważyłem, że mam trzy płatności kartą na kwotę 299zł. U mnie kwota widnieje jako opłata za usługę ITUNES z apple. Od razu wiedziałem, że to oszustwo bo nawet nie posiadam konta na ITUNES i nigdy nic nie kupowałem od APPLE. Numer przelewu : 1915031/19730
Nazwa i adres: ITUNES.COM/BILL 008004411
Tytuł:
Płatność kartą 19.06.2019
Nr karty 4246xx2756
Data transakcji:
19.06.2019
Data księgowania:
21.06.2019
Kwota transakcji:
-299,99

Jak mogę zgłosić oszustwo??
Chcę odzyskać pieniądze. Jak to jest możliwe że przez kilka miesięcy nadal występują takie oszustwa?
ING zróbcie coś z tym, mógł bym się nigdy o tym nie dowiedzieć bo przypadkiem to dziś odkryłem.
Odpowiedz
0 Lajków
Mirek_GR86
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
16-11-2019
Wiadomość 9 z 26 (50 735 wyświetleń)

Re: Re.: Dziwna płatność kartą

Mirek_GR86, zastosuj proszę działania, które wyżej opisał ŁukaszW. Tutaj nie mamy wglądu do systemu bankowego, nie możemy sprawdzić Twoich transakcji Emotikon: Smutny


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 10 z 26 (50 732 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy