Odpowiedz

Wpłatomat - awaria - pilne!!

Witam,

Jestem stosunkowo świeżą klientką ING, w dniu dzisiejszym dokonałam wpłaty BLIK, potwierdziłam ją na telefonie, po czym wpłatomat zjadł pieniądze I.. wyłączył się.. pojawił się za to komunikat o awarii modułu gotówkowego. Niżej dołączam zrzut ekranu, na telefonie zgodność Pinu, poprawny BLIK.. we wplatomacie zonk. Niestety, jako iż były to pieniądze przeznaczone na wypłaty dla pracowników, będę zmuszona zgłosić sprawę odpowiednim organom. Przeczytałam regulamin mówiący o warunkowy zwrocie, mnie nikt nie zaproponował go do tej pory.. Jestem zdruzgotana obsługą klienta i brakiem odpowiedzi. Prosze o przyspieszenie procesu reklamacji I informacje zwrotną odnośnie tzw. Uznania warunkowego rachunku. Numer reklamacji 007384/012020. Prosze potraktować sprawę pilnie, pomimo weekendu.
Odpowiedz
0 Lajków
mecmadrz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
11-01-2020
Wiadomość 1 z 13 (6 533 wyświetleń)

Re: Wpłatomat - awaria - pilne!!

Na podstawie reklamacji, którą dzisiaj złożyłaś, wyjaśnimy sprawę. W tym miejscu nie mam wglądu do danych w naszych systemach. Przekazałam natomiast Twoją prośbę do działu, który rozpatruje zgłoszenia reklamacyjne.

Możesz również napisać do nas w tej sprawie przez usługę Moje ING. Podejrzewam, że po zarejestrowaniu zgłoszenia dostałaś tam potwierdzenie jego przyjęcia. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 13 (6 527 wyświetleń)

Re: Wpłatomat - awaria - pilne!!

Co mam zrobić aby otrzymać.to uznanie warunkowe? To jest sprawa wagi życia.
Odpowiedz
0 Lajków
mecmadrz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
11-01-2020
Wiadomość 3 z 13 (6 519 wyświetleń)

Re: Wpłatomat - awaria - pilne!!

To, czy możemy rozpatrzeć zgłoszenie na podstawie uznania warunkowego zależy od kilku czynników, np. wysokość reklamowanej kwoty, rodzaj transakcji. Takie uznanie nie dzieje się również automatycznie. 


W tej sprawie możesz skontaktować się z naszą całodobową infolinią 32 357 00 69. Sprawdzimy informację o Twojej reklamacji. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 13 (6 516 wyświetleń)

Re: Wpłatomat - awaria - pilne!!

A kiedy będę mogła uzyskać informacje czy takie uznanie może być mi przyznane? Proszę spytać w dziale reklamacji. To dla mnie ważne.
Odpowiedz
0 Lajków
mecmadrz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
11-01-2020
Wiadomość 5 z 13 (6 504 wyświetleń)

Re: Wpłatomat - awaria - pilne!!

Tutaj nie mam dostępu do danych w systemie, żeby to sprawdzić. W sprawie szczegółów dotyczących tej reklamacji, proszę żebyś kontaktowała się na czacie, po zalogowaniu się do swojej bankowości. Chętnie odpowiemy także na Twoje pytania na infolinii. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 13 (6 467 wyświetleń)

Re: Wpłatomat - awaria - pilne!!

Dziś jest niedziela, kontakt ze wszystkimi jest utrudniony, mogę wiedzieć czy możecie Panie przekazać do odpowiednich działów prośbę o uznanie warunkowe I pilne potraktowanie sprawy?
Odpowiedz
0 Lajków
mecmadrz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
11-01-2020
Wiadomość 7 z 13 (6 426 wyświetleń)

Re: Wpłatomat - awaria - pilne!!

Zrobiliśmy to już 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 8 z 13 (6 423 wyświetleń)

Re: Wpłatomat - awaria - pilne!!

Ale nie ma żadnej odpowiedzi, czat nie działa. Pasowałoby żebym wiedziała chociaż czy mogę się spodziewać tego uznania warunkowego. Czy dopiero jutro będę mogła pozyskać takie informacje?
Odpowiedz
0 Lajków
mecmadrz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
11-01-2020
Wiadomość 9 z 13 (6 406 wyświetleń)

Re: Wpłatomat - awaria - pilne!!

@mecmadrz w dni wolne nie mamy możliwości podjęcia decyzji oraz księgowania na rachunkach klientów. Na wiadomość musisz poczekać do jutra.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 10 z 13 (6 397 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy