Oddziały, bankomaty, wpłatomaty

Odpowiedz

UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Zgodnie z nową tabelą opłat i prowizji od dnia 29.01.2016 r. ING wprowadza nowe opłaty za karty debetowe. Wszycy co mają np: Konto z Lwem Direct za wypłatę z bankomatu innego niż ING i sieci Planet Cash bank za 2 wypłatę będzie pobierał 2,5zł niezależnie od wysokości wypłacanej kwoty.

 

Jeszcze gorzej jest dla tych co mają KONTO Student, Klasyczne tam opłata za wypłatę w bankomatach i kasach innych banków lub podmiotów w kraju opłata wynosi 3 % kwoty wypłaty min 5 zł. 

 

Dlatego uważajcie po nowym roku skąd będziecie wypłacać pieniądze bo może być niemiłe zaskoczenie.

Pozdrawiam 

Erni

Erni
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
7
16-11-2015
Wiadomość 1 z 11 (59 950 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Jakie sa rozwiazania do wdrozenia w celu unikniecia oplaty 2,50?:
1. Likwidacja konta?
2. Zamiana z Direct na Komfort ? (+12 PLN)
3. Brak wyplat z karty?Emotikon: Mrugający
4. Przejscie na cashback?

Jakie jeszcze?
Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 2 z 11 (59 902 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

W sumie to nie ma możliwości uniknięcia opłaty 2,5 PLN przy 2 wypłacie w miesiącu z innego bankomatu niż ING i sieci Planet Cash od dnia 29.01.2016 r. Nowa polityka opłat i prowizji Banku szczególnie będzie niemiła dla osób mieszkających w małych miastach, gdzie nie ma placówek ING i bankomatów ING.
Propozycja by była następująca dla poprawy wizerunku Banku w oczach klienta:
- Dla stałych klientów banku posiadających łącznie na kontach "Direct, Komfort, itp. w tym oszczędności na OKO" środki finansowe w wysokości min 10.000 PLN powinien być zachowany dalej przywilej wypłat ze wszystkich bankomatów bez opłat.
Odpowiedz
0 Lajków
Erni
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
7
16-11-2015
Wiadomość 3 z 11 (59 897 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Dodatkowo dla Karty VISA wprowadzona jest prowizja 3% za transakcje bezgotówkowe (!!!) za granicą!

Przy wypłatach gotówkowych aż 6%!

Nie rozumiem, czym to jest podyktowane? Nowe stawki od VISA i przelanie tego obciążenia z banku na klienta.

Jeśli te zmiany się utrzymają to czas się rozejrzeć za innym bankiem, gdzie nie ma prowizji za transakcje bezgotówkowe!

Odpowiedz
0 Lajków
Wigash
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-12-2015
Wiadomość 4 z 11 (59 263 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Cóż, "drogi" banku...

Jeszcze się nie zasiedziałem, a już widzę, że trzeba szukać dalej dobrego banku...

Szkoda.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Saszka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
14
16
30-11-2015
Wiadomość 5 z 11 (59 222 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Ja się zasiedziałem i nawet nie zauważyłem jak mnie łupią co miesiąc. Moja wina bo nie czytałem zbyt uważnie zmian w tabelach opłat i prowizji. Ciekawe co słychać u konkurencji...
Odpowiedz
0 Lajków
tex
tex
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
5
05-12-2015
Wiadomość 6 z 11 (58 875 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

A no tak niestety juz bywa szkoda, bo jak nie bedzie zadnego bankomatu w okolicy mojej tylko poginac z buta kilka kilometrow to ja dziekuje, ale konkurencja da mi wyplaty zadarmo.
Nie liczą się już Ludzie
strach
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
24
17
20-11-2015
Wiadomość 7 z 11 (58 610 wyświetleń)

Opłaty za pobranie gotówki z bankomatu

Od 29 stycznia 2,50 zł za każde pobranie gotówki z bankomatu nie należącego do ING bądź Planet Cash. W Szczecinie dostępność takich banklomatów jest mizernja, najbliższy 3 km. Nie zamierzam się przeprowadzać.

Decyzja prosta: zmieniam bank.

Zibi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
25-01-2016
Wiadomość 8 z 11 (56 347 wyświetleń)

Re.: Opłaty za pobranie gotówki z bankomatu

@Zibi od 29 stycznia posiadacze konta Direct mogą bezpłatnie podjąć gotówkę w bankomatach ING Banku oraz sieci PlanetCash. W przypadku korzystania z innego bankomatu: jedna wypłata kartą oraz jedna wypłata kodem BLIK w okresie rozliczeniowym (dla kont prywatnych:  od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca) pozostaje bezpłatna. Za każdą kolejną w okresie rozliczeniowym pobierana jest opłata 2,50 zł. 

Wyplacić możesz również pieniądze podczas codziennych zakupów lub na stacji benzynowej — dzięki usłudze Cashback.

 

 Dla posiadaczy konta Komfort wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pozostają bezpłatne.

 

Lokalizację bezpłatnych bankomatów możesz sprawdzić na stronie banku lub w aplikacji mobilnej (Poznaj ING).

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 9 z 11 (56 243 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Ludzie,wy placzecie o jakies drobne 2.50zl? Dla mnie oplaty za pobieranie gotowki za granica wzrosly az 100% z 3% do 6%.To czyste zlodziejstwo.

 

Za kazde pobrane 500 euro zabieraja mi ponad 134zl tytulem "prowizji" do tego nalezy doliczyc jeszcze koszt zawyzonego przez bank kursu euro.W sumie to z 500 euro pobranych wczoraj zabrali mi 162zl (2.237zl - za euro + 134zl prowizji) to sa dopiero wysokie koszty.A pobieram kase za granica,co najmniej dwa,trzy razy w miesiacu,jak jestem na wyjezdzie.

Zastanawiam sie nad zmiana banku bo nie zamierzam ponosic takich kosztow.Ewentualnie zaczne pobierac kase w polsce za te 2.50zl haraczu bankowego a euro bede kupowal w kantorze,mysle ze lepiej na tym wyjde.Wczesniej te 67zl prowizji jakos znosilem z zacisnietymi zebami,ale za 134zl to ja dziekuje.Rocznie uzbiera sie z tego calkiem spora suma.Strach tez placic za co kolwiek karta za granica bo tez obuja z pieniedzy.

SZOK!!!

Macie moze jakas alternatywe?

Pozdrawiam

 

 

 

TomaszTomasz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
30-01-2016
Wiadomość 10 z 11 (55 783 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy