Odpowiedz

Pakiet wypłat gotówki za granicą

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie pakietu wypłat gotówki za granicą. Doczytałam się, że normalnie bez żadnych pakietów ING pobiera:
- za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej - 3% kwoty transakcji,
- za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą - 3% kwoty wypłaty - polecam sprawdzić naszą ofertę Pakietu wypłat za granicą. 

 

Rozumiem, że wykupując Pakiet wypłat gotówki za granicą jestem zwolniona z opłaty 3% za wypłatę gotówki za granicą, natomiast nie jestem pewna co do 3% prowizji za przewalutowanie - czy ta prowizja zostaje czy również i z niej jestem zwolniona? Z euro nie ma problemu, gdyż mam konto walutowe, natomiast co w przypadku wypłaty HRK w Chorwacji z mojego konta złotówkowego?

Odpowiedz
0 Lajków
nozka94
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-05-2022
Wiadomość 1 z 2 (3 093 wyświetleń)

Re: Pakiet wypłat gotówki za granicą

Jak sama napisałaś, prowizja 3% za przewalutowanie dotyczy płatności bezgotówkowej, czyli np. płatności kartą w terminalu w sklepie lub w internecie. Jeśli wypłacasz gotówkę z bankomatu - jest to transakcja gotówkowa i dotyczy Cię tylko jedna prowizja 3% Emotikon: Szczęśliwy

 

W przypadku gdy skorzystasz z Pakietu wypłat gotówki, jesteś zwolniona z opłat po naszej stronie za wypłaty gotówki😊 Jednak niektóre sieci bankomatów mogą pobierać dodatkową opłatę za korzystanie z ich urządzenia (tzw. opłata surcharge). Ta opłata nie jest od nas zależna. Informacja o niej powinna Ci się wyświetlić na ekranie urządzenia podczas transakcji. 

 

Posiadanie Pakietu wypłat gotówki nie zwolni Cię z prowizji za przewalutowanie, jeśli zapłacisz kartą do konta w kunach chorwackich np. w sklepie. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (3 046 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy