Odpowiedz

Nowe opłaty od stycznia 2016

No no moi drodzy Konrad musiał nieźle trzepnąć ze skarbnicy banku. Od stycznia już tracicie rolę lidera bankowości wprowadzając, a zarazem likwidując sztandarowe bezkonkurencyjne oferty typu wszystkie bankomaty w kraju i za granicą za darmo. Do tego dodam przedszkolny interfejs jak na razie póki co nie modyfikowalny i strzał w kolano murowany. A co się Was nachwaliłem już nawet przebolałem, że Wasze pomarańczowe bankomaty chodzą gorzej niż nie jeden leciwy Celeron z lat pamiętających system 98. Mam radę nie schodźcie na manowce i nie słuchajcie Konrada, bo jak słyszę od niego jak fajnie jest oszczędzać to śmiech ogarnia mnie przy kapitale ponad 10 tyś w ciągu ponad czterech miesięcy niecałe 24 złote. Nawet nie stać mnie z odsetek na flaszkę z jego winiarni Emotikon: Szczęśliwy

Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 1 z 18 (19 570 wyświetleń)

Re.: Nowe opłaty od stycznia 2016

[ Edytowane ]

Opłaty za korzystanie z "obcych bankomatów" wynikają z ustawowego obniżenia maksymalnej wysokości opłaty intercharge, naliczanej właścicielowi terminala za przyjmowanie transakcji płatniczych kartą - przekładając to na prosty język - bank zarabia mniej na tym, że płacisz kartą w sklepie. Utrzymanie i administracja Twojej karty kosztuje, tak samo zresztą jak utrzymanie własnej sieci bankomatów i prowizje za wypłaty klientów w cudzych bankomatach. Bank nie jest instytucją charytatywną, także nic dziwnego że podwyższył opłaty. Era bankowości "za darmo" się kończy i czas się z tym pogodzić,- to nie dotyczy wyłącznie ING.

 

Co do oprocentowania, to również wydaje mi się że trochę chybiłeś z zarzutami wobec ING. Stopy procentowe ustala Rada Polityki Pieniężnej, więc oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest odzwierciedleniem sytuacji na rynku, poziomu inflacji, itp. Swoją drogą ING ma nienajgorsze warunki dla produktów depozytowych.

Odpowiedz
0 Lajków
MP
MP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-12-2015
Wiadomość 2 z 18 (19 205 wyświetleń)

Re.: Nowe opłaty od stycznia 2016

@MP TAk zwazywszy ze wszystkie pozostale banki reklamuja sie ze maja za darmo, ciekaw jestem czy ING w reklamie wspomni ze unich zadarmo juz nie ma.

Nie liczą się już Ludzie
Odpowiedz
0 Lajków
strach
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
24
17
20-11-2015
Wiadomość 3 z 18 (19 198 wyświetleń)

Re.: Nowe opłaty od stycznia 2016

Ciekawe jak długo inne banki będą się reklamować, że u nich za darmo. Do tej pory, tak jak pisałem wcześniej, banki zarabiały na Twoich płatnościach kartą - teraz kiedy to "źródełko" niemal wyschło, muszą pojawić się opłaty.

 

Co do ostatniego zdania, to nie do końca rozumiem - bank jest firmą, która jest nastawiona na generowanie zysku. Nie wiem jak sobie zatem wyobrażasz taki model działania, w którym nie liczy się kasa, za to liczą się ludzie. Wszystko za darmo, bank generuje stratę i właściciel musi co roku dokładać do interesu, ale najważniejsze, żebyś Ty był zadowolony i za nic nie musiał płacić?

Odpowiedz
0 Lajków
MP
MP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-12-2015
Wiadomość 4 z 18 (19 127 wyświetleń)

Re.: Nowe opłaty od stycznia 2016

@MP ja tylko przerobilem sobie Ich slogan

Nie liczą się już Ludzie
Odpowiedz
0 Lajków
strach
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
24
17
20-11-2015
Wiadomość 5 z 18 (18 962 wyświetleń)

Re.: Nowe opłaty od stycznia 2016

Nie jest trudno znaleźć ofertę która oferuje to samo co ING, a nawet na lepszych warunkach.

Np. oferta T-Mobile usługi bankowe - zwrot 5% za zakupy, wszystkie bankomaty za darmo.

 

Byłem długo klientem ING, no ale cóż jak powyżej napisał moderator nie licza się ludzie tylko biznes. Ja podchodzę do tego tak samo Emotikon: Mrugający Idę tam gdzie mi lepiej i innym też to radzę.

Odpowiedz
0 Lajków
patryk1988
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-12-2015
Wiadomość 6 z 18 (18 695 wyświetleń)

Re.: Nowe opłaty od stycznia 2016

Jak zapewne wszystkim dobrze wiadomo często bankomaty (zwłaszcza jakieś banków spóldzielczych, choć Euronet też często tak ma) mają niski limit jednorazowej wypłaty, często wypłacam w okolicy 5-7k pln na raz i muszę to dzielić na 2-4 wypłaty. Taka operacja będzie zapewne traktowana jak lilka wypłat i od każdej bank pobierze prowizję?
Odpowiedz
0 Lajków
xtr
xtr
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
56
28
29-11-2015
Wiadomość 7 z 18 (18 636 wyświetleń)

Re.: Nowe opłaty od stycznia 2016

Tak, dlatego takie sumy lepiej będzie wypłacić w oddziale posiadajacym obsługę kasową.

Odpowiedz
0 Lajków
mczekaj
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
44
3
22-12-2015
Wiadomość 8 z 18 (18 446 wyświetleń)

Re.: Nowe opłaty od stycznia 2016

Idąc lub jadąc do oddziału z obsługą kasową stracę tyle czasu wartego konkretne pieniądze że mógłbym płacić i 10x więcej za jedną wypłatę a i tak wyszłoby taniej w bankomacie, liczę sobie po prostu ile będę musiał dopłacać miesięcznie do aktualnego stylu używania kart.
Odpowiedz
0 Lajków
xtr
xtr
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
56
28
29-11-2015
Wiadomość 9 z 18 (18 434 wyświetleń)

Re.: Nowe opłaty od stycznia 2016

Zwłaszcza jak się posiada konto direkt w którym opłata za skorzystanie z kasy banku to jedyne 9 PLN. Dodatkowo wyjeżdżając na urlop nad polskie morze ciężko uświadczyć tam będzie darmowy bankomat, a już nie wspomnę o oddziale czyli musimy wrócić do czasów PRL gdzie wyjeżdżając na wczasy trzeba było zabrać portfel pełen pieniędzy, bo za bankomaty trzeba płacić, a nie wszędzie jest tak cywilizowanie aby zapłacić kartą szczególnie w małych nadmorskich miejscowościach. Podejżewam że wielu Waszych klientów zweryfikuje czy im się jeszcze opłaca nimi być.

j3ryw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
4
03-01-2016
Wiadomość 10 z 18 (18 142 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy