Mówimy „Po prostu”

Odpowiedz

Upraszczaj język razem z nami!

[ Edytowane ]

Wysłaliśmy do Ciebie coś, czego nie rozumiesz? Uważasz, że coś jest napisane za trudnym językiem? Daj nam znać w tym wątku. Cały czas staramy się upraszczać naszą komunikację.

Zespół_ING
Administrator
Administrator icon
503
392
30-10-2015
Wiadomość 1 z 33 (200 793 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Przypomina mi się pewna prezentacja na ten temat. W tajemniczeni może pamiętają słynny napis na moście ze slajdów Emotikon: Mrugający

Swoista kwintesencja upraszczania języka w piśmie. Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 33 (196 175 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Dobry pomysł.

dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 3 z 33 (165 266 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

[ Edytowane ]

 

Cześć! Mam na imię Karolina i jestem specjalistką językową w ING. Staramy się upraszczać komunikację w banku. Bardzo nam zależy, aby wszystkie komunikaty, które wpadają w nasze ręce, wychodziły do Was już proste i zrozumiałe Emotikon: Mrugający  A jeśli wysłaliśmy Wam tekst, który jest napisany zbyt trudnym językiem - prześlijcie go na naszą skrzynkę: poprostu@ingbank.pl. Spróbujemy go uprościć.
 
O samej idei prostego pisania możecie przeczytać na blogu Społeczności ING.
 
Jeśli masz pytania, napisz – chętnie Ci odpowiem Emotikon: Szczęśliwy
  

 

 

KarolinaŻ
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
6
8
14-02-2017
Wiadomość 4 z 33 (165 114 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Cześć, jestem Marcin i, tak jak Karolina, jestem specjalistą językowym w ING Emotikon: Szczęśliwy Będę tu zaglądał i odpowiadał na Wasze komentarze.

Jeżeli macie pytania o naszą komunikację czy o ideę prostego języka – napiszcie. Jeżeli dostaliście od nas pismo lub wiadomość w Moim ING, która jest napisana zbyt trudnym językiem, dajcie nam znać. Zajmiemy się tym Emotikon: Mrugający

MarcinG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
8
7
14-02-2017
Wiadomość 5 z 33 (165 108 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

[ Edytowane ]

Drodzy specjaliści językowi,

to mój pierwszy kontakt z tym forum i już po napisaniu pierwszej wiadomości, otrzymałem jakże czytelne powiadominie "Udało Ci się zdobyć badż 1 odpowiedź! ‎07-03-2017 11:10".  Pomijam ogólną treść tego powiadomienia... proszę się skupić na słówku "badż". Z wykształcenia polonistą nie jestem, dlatego postawnowiłem posłużyć się jednym ze słowników języka polskiego i chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż takie słowo nie istnieje. Najprawdopodobniej jest to nieudalne tłumaczenie angielskiego słowa "badge", które należy rozumieć jako "odznaka". Warto to poprawić...

irhabi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
07-03-2017
Wiadomość 6 z 33 (165 031 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

@bamel po co takie odbieganie od tematu i robienie bałaganu na Forum?

W sprawie oddziałów jest specjalny wątek

https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Oddziały-bankomaty-wpłatomaty/bd-p/Oddzialy-bankomaty-wplatomaty

tam wpisuj swoje uwagi do oddziału.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 33 (164 975 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

@irhabi Z badżami jest trochę jak z like’ami. Niby wyraz pochodzi z angielskiego, a już został wchłonięty przez polszczyznę. Występuje nawet w słowniku. Dlatego u nas od dawna są lajki, a za nimi idą badże. Badże to oczywiście zapis fonetyczny wyrazu „badge” – odznaka. Są to osiągnięcia, kolejne stopnie zaawansowania na naszym forum. 

Postanowiliśmy z dystansem podejść do korpomowy i trochę ją spolszczyć Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
MarcinG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
8
7
14-02-2017
Wiadomość 8 z 33 (164 899 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Dziękuję Pani za te uwagi. Bardzo mi przykro, że została Pani tak potraktowana. Prosty język idzie w parze z uprzejmością i podstawami savouir viver'u. Dlatego zgłoszę Pani uwagę do naszych koleżanek i kolegów, którzy zajmują się głosami klienta. Na pewno zajmą się tą sprawą i poproszą o wyjaśnienie. Pozdrawiam Panią serdecznie.

 

Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaŻ
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
6
8
14-02-2017
Wiadomość 9 z 33 (164 900 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Panie Marcinie,

Nie wszyscy Państwa klienci są pracownikami korporacji. Myślę, że wręcz Ci do których kieruje Pan tego typu zwroty, znajdują sie w mniejszości. Wyglada więc na to, że akcja "Po prostu" mija sie z celem.

Odpowiedz
0 Lajków
irhabi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
07-03-2017
Wiadomość 10 z 33 (135 892 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy