Mówimy „Po prostu”

Odpowiedz

Komornik, świadczenia socjalne, wypłata

Z związku z chwilówki jakie nabrał na mnie mój ex kilka lat temu mam problemy,2 sprawy wygrałam, jedną przegrałam więc czeka mnie zapewne egzekucja bo w chwili obecnej nie pracuje z względu na tą całą epidemię (dziecko niepełnosprawne). Zbliżają się wakacje więc zapewne do pracy pójdę dopiero po wakacjach.
Mam w związku z tym pytania:
Na konto otrzymuję w chwili obecnej tylko świadczenia socjalne na 2 dzieci i czasami jak coś dorobię
Kwota wolna to 2100zł
Przy zajęciu komorniczym nikt mi nie zajmie świadczeń socjalnych?
Bank sprawdza skąd są przelewy ?
Czy jeśli podejmę pracę to świadczenia socjalne będą bezpieczne+moja wypłata do kwoty 2100zł ? Np gdy zarobię 3tys to bank przekaże komornikowi tylko 900zł ?
Odpowiedz
0 Lajków
lilia
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
2
31-03-2020
Wiadomość 1 z 2 (3 931 wyświetleń)

Re: Komornik, świadczenia socjalne, wypłata

@lilia Zasiłki socjalne w tym właśnie wspomniane 500+ nie podlega zajęciu komorniczemu. Te wpływy nie obniżają Twojej kwoty wolnej od zajęć. Jeśli chodzi o wpływy z innych źródeł- wynagrodzenie, przelewy od innych osób, to one już temu zajęciu podlegają. Jest tak, jak to opisałaś- ta kwota wynosi 2100 zł miesięcznie. Wpływy powyżej tej kwoty muszą zostać przekazane na poczet zajęcia egzekucyjnego (jeszcze raz- zasiłki się nie wliczają tę pulę). 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (3 875 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy