Odpowiedz

Kredyt hipoteczny

Dzień dobry,
Wniosek złożony 9.10, status cały czas 2 „Analizujemy dokumenty..”
Jak myślicie ile to jeszcze potrwa?
Z góry dziekuje za odpowiedz
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 1 z 16 (8 188 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Proszę o odpowiedz
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 2 z 16 (8 073 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Cześć

Niestety ale muszę cię zmartwić bo na decyzję wstępną bank ING ma 21 dni roboczych od momentu złożenia wniosku a cała procedura od złożenia wniosku do decyzji ostatecznej w ING trwa średnio około 3 miesiące chyba ze będziesz mieć szczęście i wniosek będzie kompletny i w pełni osiągniesz zdolność kredytową i spełnisz wszystkie warunki to decyzja będzie szybciej ale rzadko to się zdarza.


Jest klika podstawowych opcji decyzji:

Wstępna – nie jest wiążąca i może się zmienić w toku dalszego procedowania wniosku.

Warunkowa – ma charakter pozytywny, ale by stała się ostateczną, klient musi spełnić dodatkowe wymagania.

Ostateczna – jej postanowienia są ważne przez określony czas i na jej podstawie jest zawierana umowa.

Negatywna – oznacza odmowę udzielenia kredytu.

Pozytywna – oznacza zgodę na udzielenie finansowania.

Jeśli moja odpowiedz Ci pomogła proszę o Like pomoże mi to się rozwijać 😄
K_S
K_S
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
53
14
11-09-2018
Wiadomość 3 z 16 (8 032 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]
Na.jakiej podstawie piszesz o średnim czasie E2E rozpatrywania wniosku

"cała procedura od złożenia wniosku do decyzji ostatecznej w ING trwa średnio około 3 miesiące"

Myślę, że nie masz dostępu do SLA/KPI żeby takie twierdzenie przedstawiać.

Obecne czasy rozpatrywania wniosków oraz długość danego etwpu podaje bank tutaj:
https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

Gdybyś napisał o najdłuższych czasach oczekiwania na zakończenie czasu rozpatrywania wniosku to i tak musiałbyś pisać o sporadycznym przypadku, a nie o średniej Emotikon: Mrugający no chyba, że liczysz ją na podstawie swoich wniosków, a nie wniosków w danym oddziale czy też całym pionie kredytowym.

@Juleczka1
Do 14 dni roboczych od dziś dostaniesz decyzję finalną. Chyba, że bank poprosi o jakieś trudne do uzyskania przez Ciebie dokumenty to ten czas się wydłuży o tyle dni ile zajmie Ci ich dostarczenie do banki. Potwierdź proszę potem tu na forum, żeby rozwiać pewne wątpliwości.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 16 (8 014 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@m365 złożyłam wszystkie dokumenty oprócz operatu 9 października. Czy uważasz, ze decyzje wstępna dostanę w tym tygodniu? Nie ukrywam, ze bardzo mi zależy.
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 5 z 16 (7 859 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@Juleczka1
A kiedy złożony był operat. Myślę, że w przyszłym tygodniu otrzymasz decyzję ostateczną, jeśli bank nie poprosi o dodatkowe dokumenty
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 6 z 16 (7 815 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Czekam na decyzje wstępna póki co. Operat zostanie złożony po wydaniu takiej decyzji.
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 7 z 16 (7 787 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@Juleczka1 

Dokumenty złożyłaś 9.10, ale zostały one przyjęte z tego o piszesz 19.10.

Na dziś dzień bank analizuje wnioski zarejestrowane 15/16.10 więc jeszcze wnioski z 19.10 nie są "dotykane".

Załóżmy, że za 3 dni analityk będzie badał wnioski z 19.10 więc od tej daty dopiero (załóżmy będzie to 30.10) powinnaś liczyć max czas otrzymania analizy wstępnej czyli 6-8 dni roboczych. Idąc tym tokiem liczenia decyzję wstępną otrzymasz między 7-11.11 lub wcześniej.

 

https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy 

Tu masz podawane daty kiedy dane wnioski są przetwarzana (polecam otworzyć link na komputerze, bo wersja mobilna nie zawsze wyświetla wszystkie 3 kafelki z czasami tj:

Do procesu przyjmujemy dziś wnioski/uzupełnienia, które wpłynęły do ArchiDoc w dniu:
23 październik

nformacje wstępne wydajemy dla wniosków, których status zmienił się na "analiza dokumentów" w dniu:
15/16 październik

Decyzje ostateczne wydajemy dla wniosków, których status zmienił się na "oczekiwanie na decyzję ostateczną" w dniu:
22/23 październik

 

ps. nie mogłem edytować wcześniejszego postu stąd odpisałem ponownie

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 8 z 16 (7 759 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@m365
Ale to jeszcze długi proces będzie, sądziłam, ze 30.10 będzie już decyzja.
Nie rozumiem dlaczego banki twierdzą, ze decyzja wstępna będzie do 1.5 tygodnia.
Z tego wszystkiego wynik ze cały proces kredytu będzie trwał ok 2.5 miesiąca..
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 9 z 16 (7 644 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@Juleczka1

Do środy zapewne zmieni się status wniosku (śledź go sama lub pytaj doradce/infolinie). Zleć operat przez bank (o ile nie masz swojego) i według mnie najpóźniej do końca listopada będziesz mieć finalną decyzję

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 10 z 16 (7 534 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Kolejna aktualizacja i 0 poprawionych błędów. Wklejam jeszcze raz listę problemów, dopóki nie dostaną naprawione:

1. Dalej są ***iane reklamy przed produktami, które posiadam
2. Gdy mam tylko jedno kont...

18-03-2024
Konieczność ponownej aktywacji aplikacji

Witam,

 

Przez dłuższy czas nie używałem aplikacji, ale mało przezornie ją zaktualizowałem, po czym nie mogę się normalnie zalogować.

Po włączeniu apki jedyne opcje do wyboru to:

1. Aktywuj aplikację,

2. Z

...

18-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy