Odpowiedz

EKO kredyt hipoteczny dziwny problem

Sytuacja wygląda następująco: chcę kupić dom w zabudowie szeregowej, firma budująca wybudowała już 4 pierwsze, kolejne 4 są budowane (są na różnym etapie budowy).
Ostatecznie po wybudowaniu szeregowca i wykończeniu wyjdzie, że od banku potrzebuję 33% inwestycji - natomiast sam wykładam 67%.

Mam komplet dokumentów od firmy budującej (nie deweloper) który przesłałem do ING celem weryfikacji i złożenia wniosku.

Pojawił się problem - prace muszą być zaawansowane w 90%!!!!!

Szanowni Państwo nigdzie w materiałach ofertowych nie ma TEGO warunku. Osoby mające budowany szeregowiec za nami mają fundament, a mają przyznany kredyt!

Szeregowiec wybudowany w 90% to stan deweloperski podwyższony czyli do wykończenia i wyposażenia (typu jakie podłogi, jaki sprzęt, jakie meble).
Czyli w momencie kiedy miałbym dostać klucze od domu w celu jego wykończenia dopiero mogę złożyć wniosek o kredyt? oczekiwać mam na decyzję przez jaki widzę 2 miesiące ? Proszę o weryfikację, kontakt i ewentualną pomoc w realizacji tego projektu.

Odpowiedz
0 Lajków
Codee
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
04-02-2021
Wiadomość 1 z 5 (2 213 wyświetleń)

Re: EKO kredyt hipoteczny dziwny problem

Jeśli firma, która buduje dom nie jest deweloperem, to nieruchomość musi być oddana do użytku przed wydaniem przez nas decyzji ostatecznej. Wniosek o kredyt możesz złożyć już teraz, ale poprosimy Cię o potwierdzenie oddania nieruchomości do użytku.
 

 



 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (2 143 wyświetleń)

Re: EKO kredyt hipoteczny dziwny problem

Hmmm i tym sposobem widzę, że każdy doradce ING Bank Śląski ma inny zakres informacji - tylko który jest prawdziwy?


Ostatnie ustalenie jaki mi przekazano na infolinii to takie: SSZ 90% na podstawie oferatu niezależnego rzeczoznawcy majątkowego (do tego dostałem wytyczne co dla Banku ING znaczy 90% ze ściągawki którą można było mi udostępnić).

Zatem czekam na taki etap jaki dostałem w informacji przesłanej od Banku ING.

Drugi sposób to "kupić" to co jest do tej pory zrobione żeby było na mnie i budować dalej już jako inwestor - mija się to z celem stąd odrzucam.

Wiadomo ostateczna decyzja zależna jest od analityka banku. Jednak bardzo ubolewam, że Bank ING nie ma jasnych dla klientów procedur w przypadku jak mój - dlaczego tak napisałem? Bo Pani mi odpisała inaczej niż Pani z infolinii odpowiedziała. Do tego podpowiedziała jak temat realizować bez nerwów i to na podstawie tej pomocy Pani z infolinii Bank ING nie stracił mnie jako klienta - bo już nie wiele brakowało na ostatnie do widzenia.

Proszę w odpowiedzi o odesłanie do odpowiedniego regulaminu Banku ING i punktu - z całym szacunkiem ale Bank działa na podstawie regulaminu ( nie jednego) więc mając wykładnię mam pewność, że dany temat pójdzie w takim, a nie innym kierunku.

Odpowiedz
0 Lajków
Codee
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
04-02-2021
Wiadomość 3 z 5 (1 974 wyświetleń)

Re: EKO kredyt hipoteczny dziwny problem

W zależności od sytuacji, może pojawić się kilka możliwości. Pierwsza, to zakup nieruchomości w trakcie budowy. W tej sytuacji kredyt będzie uruchamiany w transzach. Przed przeniesieniem prawa własności, sprzedającego obowiązuje ustawa deweloperska (między innymi wynika z niej zastosowanie ochrony środków nabwcy).
W sytuacji, kiedy kupujesz nieruchomość, która nie jest oddana do użytku, a uruchomienie kredytu ma nastąpić po podpisaniu aktu notarialnego, z którego będzie wynikać, że jest ona oddana do użytkowania, to aktualny postęp prac nie ma dla nas znaczenia. 
Trzecia sytuacja, to ta, o której wspominałam we wcześniejszym wpisie. Jeśli sprzedający oczekuje, że najpierw zostanie wpłacona cała należność (Twój wkład własny + kredyt), a dopiero później możliwe będzie przeniesienie własności, to jest to możliwe, ale z zastrzeżeniem, że postęp prac jest wykonany w 90%.
trudno nam jednoznacznie określić jak będzie w twoim przypadku, ponieważ przez Społeczność nie mamy dostępu do Twojego wniosku. Dlatego proponuję, żebyś po szczegółowe wyjaśnienia zwrócił się do specjalisty, u którego kompletowałeś dokumenty.  

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (1 914 wyświetleń)

Re: EKO kredyt hipoteczny dziwny problem

W umowie przewstępnej mam napisane że do 31 maja będę miał od banku decyzję pozytywną, natomiast przelew z banku będzie wykonany do 14 dni od podpisania aktu notarialnego czyli przeniesienie własności odebranego budynku na mnie z wpisem hipoteki do księgi.

Odpowiedz
0 Lajków
Codee
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
04-02-2021
Wiadomość 5 z 5 (1 878 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Witam, 12 kwietnia 2024 wpłaciłem 5tyś do wpłatomatu Planet Casch w Rybniku po chwili wydał kartę i pojawił się komunikat awaria bankomat zablokowany, zgłosiłem na infolinię nr.zgłoszenia;109447/04202

...

20-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy