Odpowiedz

Zwrot prowizji po aneksie do umowy

Dzień dobry. W listopadzie 2017 podpisałem umowę na kredyt hipoteczny na okres 10 lat. W styczniu tego roku spłaciłem całość kredytu, czyli po nieco ponad 2 latach od podpisania umowy. W międzyczasie umowa kredytowa była aneksowana w celu skrócenia okresu kredytowania i obniżenia kosztów. W dniu dzisiejszym dostałem zwrot części prowizji pobranej w okresie podpisywania umowy. Spodziewałem się zwrotu na poziomie odpowiadającym długości okresu, w którym kredyt został spłacony czyli w przybliżeniu około 80% kwoty prowizji. Zwrot, który dostałem stanowi natomiast około 50%. Czy to oznacza, że wysokość zwrotu jest liczona dla umowy z uwzględnieniem skróconego w wyniku podpisanego aneksu okresu? Czy zwrot nie powinien być liczony dla umowy, która została zawarta na początku? 

Odpowiedz
0 Lajków
piterm18
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-02-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 702 wyświetleń)

Re: Zwrot prowizji po aneksie do umowy

Opisana sytuacja wymaga przyjęcia zgłoszenia. Tutaj tego nie zrobię, ponieważ nie mam dostępu do danych w systemie. Zależy mi jednak na tym, żebyś wyjaśnił tę sprawę, dlatego proszę o kontakt z naszą infolinią - 32 357 00 57. Jest czynna w dni robocze od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 16.00. Możesz też napisać na czacie, po zalogowaniu się do swojej bankowości. Sprawdzimy to dla Ciebie

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (2 688 wyświetleń)

Re: Zwrot prowizji po aneksie do umowy

Zadzwoniłem w tej sprawie wczoraj na infolinię, ale pracownik nie znał odpowiedzi na moje zapytanie. Podpowiedział żeby złożyć w tej sprawie reklamacje i tak też zrobiliśmy.

Odpowiedz
0 Lajków
piterm18
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-02-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 646 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy