Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

Witam.

Wypowiedziałem kartę kredytową 31 października 2018 r.

Pomimo tego, do dziś w bazie BIK widnieje zamknięta karta kredytowa!

Nie wiem skąd takie praktyki banku, ale jest to działanie mocno na niekorzyść klienta!

To jest nie w porządku i chciałbym tu przeczytać Państwa wyjaśnienia.

Napisałem ten post, bo co innego można usłyszeć na infolinii, co innego w oddziale banku i pewnie tu jeszcze inną odpowiedź dostanę.

Jestem bardzo ciekaw, co Państwo na to? Proszę o odpowiedź, czemu zamknięta karta kredytowa nadal widnieje w bazie BIK i kiedy wg Państwa taki wpis powinien być usuwany (wg mnie do 7 dni po zamknięciu karty, no ale może Państwo macie inną filozofię postępowania?).

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 1 z 6 (8 871 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

@Kubo Biuro Informacji Kredytowej przetwarza dane zgodnie z dyspozycjami i zgodami klientów. Jeśli daną kartę spłacałeś regularnie i była ona prawidłowo obsługiwana, to te dane budują Twoją pozytywną zdolność kredytową - nie ma to żadnego negatywnego wpływu na Twoją ocenę zdolności kredytowej. Wręcz przeciwnie. Zawsze jednak możesz złożyć do nas dyspozycję, w której zmieniasz zdanie i nie wyrażasz zgody na przetwarzanie tych danych w BIK. I tutaj są dwa scenariusze.
Pierwszy - gdy prawidłowo regulowałeś z tej karty zobowiązania - to my do 7 dni wysyłamy taką dyspozycję do BIK i BIK do 14 dni usuwa takie dane.
Drugi - gdy karta była nieprawidłowo spłacana, zadłużenia były po terminie - wtedy to my podejmujemy decyzję o wykreśleniu danych z BIK. Zgodnie z prawem bankowym, mamy możliwość odmowy wykreślenia takich danych, ponieważ nie wywiązywałeś się prawidłowo z zawartej z nami umowy. W takim celu właśnie istnieje BIK i dane te mamy prawo utrzymywać tam przez okres 5 lat. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 6 (8 856 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

Witam.

Jeżeli karta kredytowa ma status zamknięta, czyli to znaczy, że została już zamknięta na stałe tak? I wszystko związanie z nią zostało spłacone?

Odpowiedz
0 Lajków
Gronek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
23-12-2019
Wiadomość 3 z 6 (7 646 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

Tak, jeśli karta ma status zamkniętej - oznacza to, że została zamknięta na stałe Emotikon: Szczęśliwy To, czy karta została spłacona możesz sprawdzić w Moim ING po zalogowaniu (karta będzie widoczna do 100 dni od zamknięcia), na naszej infolinii lub na czacie po zalogowaniu do Mojego ING. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 6 (7 580 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

No a jak Bank zamknie kartę kiedy nie została spłacona ?

Odpowiedz
0 Lajków
Gronek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
23-12-2019
Wiadomość 5 z 6 (7 496 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

@Gronek Tak jak wspomniał Mirosław. W BiKu przechowywane są informacje o nieterminowych spłatach.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 6 z 6 (7 435 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy