Odpowiedz

Kredyt a zły bik

Witam.

Znaczne od tego, ze jestem wieloletnim klientem Banku ING. Niestety przez głupotę i trudna sytuacje w przeszłości zostałem wpisany do BIK. Teraz, gdy sytuacja powoli się poprawia a zadluzenie zostało spłacone, pojawiła się potrzeba większej gotówki. Niestety wniosek został odrzucony przez system z powodu złej historii kredytowej. Mam umowę na czas nieokreślony, regularne wpływy na konto. Niestety bank który wpisał mnie do BIK nie chce mnie z tej bazy usunąć mimo spłaty całości zadłużenia. Nie chca tez wydać zaświadczenia o spłacie długu. Mam tylko potwierdzenie wpłaty na swój stary rachunek wymaganej kwoty. I moje pytanie brzmi: czy z tym potwierdzeniem wpłaty jest jakakolwiek szansa na ominięcie przez system raportu z BIK?

Odpowiedz
0 Lajków
pawlik20085
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-12-2016
Wiadomość 1 z 8 (21 558 wyświetleń)

Re.: Kredyt a zły bik

Podczas składania wniosku kredytowego sprawdzana jest zdolność kredytowa oraz informacje w BIK.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (21 505 wyświetleń)

Re.: Kredyt a zły bik

Dzięki za informacje, tyle sam wiem. Pytanie dotyczyło tego, czy z potwierdzeniem wpłaty kwoty zadłużenia na konto są jakiekolwiek szanse na ominięcie weryfikacji w BIK, a nie czy przy wniosku jest weryfikacja.

Odpowiedz
0 Lajków
pawlik20085
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-12-2016
Wiadomość 3 z 8 (21 462 wyświetleń)

Re.: Kredyt a zły bik

Przykro mi, ale nie ma takiej możliwości. Każdy wniosek kredytowy podlega naszej analizie. Dodatkowo zawsze wysyłamy zaytanie do BIK-u.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 8 (21 364 wyświetleń)

Re.: Kredyt a zły bik

Niezgodzę się z Panią ponieważ moja siostra otrzymała kredyt od Państwa i to nie jeden a dwa i nie analizowaliście Państwo baz wogóle tylko bardzo mi zastanawia jedno czy każdemu Pańi recytuje ten tekst bo dział analiz kredytowych Pani tak kazał czy jest to czym innym podyktowane 

Odpowiedz
0 Lajków
K_2
K_2
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-05-2017
Wiadomość 5 z 8 (20 042 wyświetleń)

Re.: Kredyt a zły bik

Ciężko mi się odnieść do tego o czym piszesz. Każdy wniosek kredytowy składany przez naszych klientów rozpatrywany jest w oparciu o analizę danych w Biurze Informacji Kredytowych (BIK).

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 6 z 8 (19 940 wyświetleń)

Re.: Kredyt a zły bik

Każdy bank dokonuje weryfikacji wniosku kredytowego z historią wnioskodawcy w BIK.

Pytanie w przypadku, o którym pisze @K_2 jak wygląda "historia" w BIK tej osoby.

Zdarzają sie przypadki, że informacje są nie pełne i bywa, że kredyty z przeszłości nie pojawia sie w raporcie.

Tak mogło być w tym przypadku i udało się.

Mimo to nie ma opcji, żeby bank nie sprawdził klienta.

Zresztą informacja który bank i kiedy weryfikował dane można sprawdzić.

BIK ma też stosowane powiadomienia i raporty dla osób fizycznych.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 8 (19 895 wyświetleń)

Re.: Kredyt a zły bik

[ Edytowane ]

Znam przypadek w którym klientka miała poważny upadek finansowy i masę egzekucji. Miała bardzo zły bik i historie egzekucyjna o której bank wiedział. Sytuacje finalnie naprostowała na zero i po 6 miesiącach od spłaty swoich zobowiązań zaczęły już spływać do niej oferty. 

Tak wiec nie ma tragedii. Potrzebny jest czas ale i stabilna forma zatrudnienia. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 8 z 8 (19 717 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy