Odpowiedz

Dług i komornik

Jako że próbowałem się dogadać z wierzycielem (dług nadal należy do ING) dostałem propozycję ze strony firmy która obsługuje mój dług wobec ING ale propozycja została tak skonstruowana że prawnie nie mam możliwości nic a nic zrobić. Mam dwa zadłużenia jedno na ok. 13000 a drugie na 2600. Oba są u komornika, dostałem propozycję spłaty mniejszego zadłużenia w całości by można było coś zaradzić na to drugie. Propozycja absurdalna bo komornik dzieli środki miedzy oba i nie da się spłacić i zamknąć jednej zaległości w całości. Nie posiadam majątku a miałem możliwość wyjść wygrzebać się z tej sytuacji. Nawet jak zrobiłem przelew do komornika z tytułem którego zajęcia dotyczy okazało się że z tym mniejszym nic się nie da zrobić, stąd też moje pytanie do ING, dlaczego firmy które was reprezentują odnośnie zadłużeń dają takie warunki których nie sposób spełnić? Ja nie posiadam żadnego majątku, kompletnie żadnego i za chwilę zostanie mi tylko ogłoszenie upadłości konsumenckiej bo nie będę miał innego wyboru. Chyba upadłość konsumencka dla banku nie będzie korzystna.

Odpowiedz
0 Lajków
elmer
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
26-02-2021
Wiadomość 1 z 5 (4 640 wyświetleń)

Re.: Dług i komornik

Nie ma możliwości bezpośredniej spłaty do ING? Postępowanie komornicze nie blokuje możliwości samodzielnej spłaty wierzycieli.

Dodam od siebie, że przygotowanie wniosku o ogłoszeni upadłość konsumenckiej kosztuje +/- 2500 zł. To kolejny koszt.

Michał Straus z Faraon24
Odpowiedz
0 Lajków
Faraon24
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
5
30-12-2019
Wiadomość 2 z 5 (4 579 wyświetleń)

Re: Dług i komornik

@elmer Zdaje sobie sprawę z Twojej sytuacji i chciałbym pomóc. Niestety jednak, poprzez forum Społeczność nie mogę sprawdzić w jakim stanie są aktualnie te zadłużenia. Proszę, zadzwoń w tygodniu (8:00 - 18:00) pod numer 32 357 00 71. Sprawdzimy, co da się zrobić. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 3 z 5 (4 544 wyświetleń)

Re: Dług i komornik

[ Edytowane ]

Witam po kilku miesiącach Emotikon: Szczęśliwy

Jedyne co mogę napisać to że uwolniłem się od egzekucji i kredytu a propozycja banku i pełnomocnika banku okazała się korzystna dla obu stron. Mi się udało od tego uwolnić, mogę jeszcze napisać że od początku nie uciekałem od kłopotu i sytuacji w jakiej się znalazłem. Jedynie mam zastrzeżenia do jednego pracownika po stronie pełnomocnika bo ja bym tak z klientami - mimo wszystko klientami nie prowadził rozmów. Do reszty - brak zastrzeżeń.

Odpowiedz
0 Lajków
elmer
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
26-02-2021
Wiadomość 4 z 5 (4 016 wyświetleń)

Re: Dług i komornik

Dobrze, że udało Ci się znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji. Dziękujemy za opinię na temat sposobu prowadzenia rozmów - przyjrzymy się temu. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 5 (3 966 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy