Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

Dzień dobry,

mamy kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem. Jak wygląda sytuacja z obniżeniem stóp procentowych? Czy obniżenie oprocentowania kredytu z uwagi na obniżenie stóp procentowych będzie automatyczne? A jeśli tak, to kiedy można się go spodziewać? 

Odpowiedz
0 Lajków
kasiosu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
22-03-2020
Wiadomość 1 z 7 (9 635 wyświetleń)

Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

Dyskusja na ten sam temat jest w innym wątku, ale ..

Zmiana oprocentowania zdefiniowana jest w Twojej umowie kredytowej.

Ja podpisywałem umowę we wrześniu i mam zastosowany WIBOR 6M, czyli aktualizowany co 6 miesięcy.

Od momentu podpisania Umowy do marca oprocentowanie było zgodne z WIBOR 6M z dnia podpisania Umowy. Teraz zostało zaktualizowane i tak co 6 miesięcy.

 

W międzyczasie bank teoretycznie oczywiście może Ci obniżyć oprocentowanie, ale raczej w tym zakresie postępuje się zgodnie z Umową.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 7 (9 632 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

[ Edytowane ]

Zgodnie z umową o kredyt hipoteczny, oprocentowanie zmieniamy co 6 miesięcy, od jej podpisania. Każda zmiana jest widoczna w historii spłaty kredytu, w Moim ING. Możesz do nas zadzwonić w tej sprawie - (32) 357 00 57. Podczas rozmowy, sprawdzimy kiedy zaktualizujemy Twoje oprocentowanie. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00, w soboty 8:00-16:00. W tym temacie, zapraszam Cię również na czat, w Moim ING. Czatujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 😊

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 3 z 7 (9 539 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

[ Edytowane ]
Dzień dobry, ja mam natomiast inne, podobne pytanie. Dzień spłaty raty wypada u mnie na 15dzien miesiąca (dzisiaj). Termin zmiany oprocentowania też wypada na 15dzien miesiąca.

Jak łatwo się domyślić rata po starym oprocentowaniu została już pobrana z konta, a oprocentowanie jeszcze się nie zmieniło. Straciłem na tym około 200zl.

Nigdzie nie mogę znaleźć regulaminu na ten temat, co w przypadku gdy data raty jest taka sama jak zmiana oprocentowana.. Czy system nie powinien najpierw zaktualizować oprocentowania a później pobrać (już mniejszą) ratę?
Odpowiedz
0 Lajków
karol19192
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-03-2020
Wiadomość 4 z 7 (8 561 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

Karol, ale zmienione oprocentowanie nie jest stosowane wstecz do całej raty. Bank liczy Twoje odsetki codziennie, zgodnie z aktualnym oprocentowaniem i wartością kapitału i na koniec pobiera od Ciebie sumę tych dziennych odsetek, a nie wylicza wartość odsetek za cały miesiąc. Także nie masz co szukać w Regulaminach, bo tak to powinno działać. 

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 5 z 7 (8 530 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

@karol19192 jeżeli piszesz o kredycie hipotecznym, to jest tak jak napisaliśmy powyżej. Chciałbyś sprawdzić szczegóły? Zadzwoń do nas na infolinię lub napisz na czacie w Moim ING

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 6 z 7 (8 525 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

Zapraszam na temat z forum ING

 

https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/WIBOR-6m/m-p/24186#M4464

 

naprawdę czat w Moim ING, pokazuje słabą wiedzę pracowników, odpisywanie po kilku dniach, oraz owijanie w bawełne.

Nie polecam, lepiej telefonicznie, po przyciśnięci starają się już mówić do rzeczy i przechodzić do setna.

Przez czat nic sensownego się człowiek nie dowie

Odpowiedz
0 Lajków
tomi123q
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
10-04-2020
Wiadomość 7 z 7 (8 487 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy