Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

kolejne przedłużenie okresu budowlanego

Witam,

Chciałabym zasięgnąć informacji czy dopuszczacie z uwagi na obecną sytuację spowodowaną epidemią więcej niż jedno przedłużenie okresu budowlanego

Pytam czysto hipotetycznie, aczkolwiek biorąc pod uwagę pracę urzędów oraz spore problemy z firmami wykonującymi niezbędne świadczenia zaczynam obawiać się, że głównym problemem w dokończeniu domu jest czas a nie pieniądze.

Część firm, mimo umówionych terminów przesunęła realizację (wynika to z reguły z np. kwarantanny jednego z pracowników)

do tego mieliśmy problem w urzędzie, rozwiązany dopiero po 4 miesiącach

Co jeśli wszystko zostanie zrobione zgodnie z harmonogramem prac (większość rzeczy w tym elewacja, rekuperacja mąż zaczął robić sam, bo nie możemy dłużej zwlekać), ale na przykład z uwagi na pracę urzędów budynek nie zostanie w porę dopuszczony do użytku? 

Raty są spłacane zgodnie z umową i nie stanowią problemu na dzień dzisiejszy

Będę wdzięczna za odpowiedź

Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 1 z 5 (4 918 wyświetleń)

Re: kolejne przedłużenie okresu budowlanego

@Lelewelka Jeśli dom, nie jest oddany do użytkowania albo nie będzie oddany w terminie możesz zamówić aneks który przesunie/zmieni termin oddania go do użytku J

Opłata za aneks wyniesie 200 zł. Aneks możesz zamówić, dzwoniąc do nas – (32) 357 00 57. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00, w soboty 8:00-16:00.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 5 (4 871 wyświetleń)

Re: kolejne przedłużenie okresu budowlanego

rozumiem, że mogę takich aneksów zamawiać w nieskończoność? 

Jeden aneks już zamówiliśmy i byliśmy przekonani, że do czerwca tego roku spokojnie wszystko ukończymy.

Dlatego moje pytanie jest proste: Czy mogę poraz kolejny przedłużyć okres budowlany?

Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 3 z 5 (4 826 wyświetleń)

Re: kolejne przedłużenie okresu budowlanego

@Lelewelka Ilość takich aneksów jest ograniczona czasem, jaki dajemy na dokończenie odbiorów. Maksymalny czas, który proponujemy to 3 lata. Liczymy je od uruchomienia 1 transzy kredytu. Jeśli nawet te 3 lata okażą się niewystarczające, możesz wystąpić z wnioskiem o indywidualną zgodę banku na kolejny aneks, z jeszcze dłuższym terminem oddania domu. Koszt takiego aneksu to również 200 zł, natomiast wniosek w tej sprawie muszą podpisać wszyscy kredytobiorcy osobiście w oddziale banku.  

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 5 (4 790 wyświetleń)

Re: kolejne przedłużenie okresu budowlanego

Bardzo dziękuję

Klarownie wyjaśnione Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 5 z 5 (4 784 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy