Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Jak długo czeka się w banku ING na decyzję wstępną w kredycie hipotecznym?

Odpowiedz
0 Lajków
ewa2129
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
02-02-2016
Wiadomość 1 z 76 (35 343 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]

Wnioskując o kredyt hipoteczny w oddziale banku, podejmujemy decyzję ostateczną.

Obecnie uśredniony czas podjęcia takiej decyzji to 16 dni roboczych od momentu złożenia kompletu dokumentów. Okres ten może ulec zmianie.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 76 (35 315 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Absolutnie się nie zgadzam w w/w twierdzeniem. Zesztą można poczytać inne fora. Inni czekają średnio ponad 2 mce.
My obecnie czekamy już ponad półtora miesiące na rozpoznianie naszego wniosku !!! 
Do doradcy musimy sami ciągle wydzwaniać i pytać o potępy !!! Ciąle proszą nas o cierpliwość bo podobo nie ma ludzi do pracy, dużo wniosków i inne takie zbywanie klienta !!! Obecnie poważnie zaczynamy się zastanawiać nad wycofaniem wniosku i udaniem się do konkurencji.

John Doe
Odpowiedz
0 Lajków
Anocs
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
09-12-2015
Wiadomość 3 z 76 (34 911 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Czy ktoś jeszcze to może potwierdzić? :/

 

ING to mój pierwszy wybór, ale jeżeli tak obecnie wygląda sytuacja, to może rzeczywiście trzeba będzie się zdecydować na plan B w konkurencyjnym banku. Wniosek złożony został tam później, a już dostałem od nich wstępną, pozytywną decyzję...

Odpowiedz
0 Lajków
wgs
wgs
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
18-02-2016
Wiadomość 4 z 76 (34 854 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Witam  z powolną pracą należy się pogodzić wniosek składany 13/01 po 11 dniach informacja że mnależy donieść dokumenty , 1/02 dokumenty doniesione i cisza a na chwilę obecną mamy 15 dzień , poczekamy zobaczymy, decyzji nie ma żadnej , proszę czekać tylko słyszę 

Odpowiedz
0 Lajków
tebe
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
2
12-02-2016
Wiadomość 5 z 76 (34 817 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

ja składałem 8 stycznia i też cisza, chodź jestem już po wizycie rzeczoznawcy 15 lutego, myślę że w 2 miesiącach się zamkne...

Odpowiedz
0 Lajków
stomex
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
2
22-02-2016
Wiadomość 6 z 76 (34 590 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Jak to mówią "klient nasz pan" nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością. Czekam od 29 stycznia na jakis znak z banku to troche przesada. Dobrze że bynajmniej konkurencja działa szybciej. Pomimo tego że wniosek był złożony później  jesteśmy juz po wizycie rzeczoznawcy który też szybko uwinął się z dokumentami i dostarczył je do banku w zeszłym tygodniu. Tak więc liczymy że w tym tyg. bedzie jakaś dobra wiadomość chociaż z konkurencji bo bank ING coś chyba za wolno działa.

Odpowiedz
0 Lajków
Marrr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
07-02-2016
Wiadomość 7 z 76 (34 494 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Oferta tak dobra, a i strach przed drożejącymi kredytami, że wniosków od groma. Wiem co mówię, bo w moim oddziale, wnioski dzień za dniem składane i niestety na rozpatrzenie trzeba czekać. Wszystkie na raz, aby profesjonalnie zostały przygotowane - tak się nie da. Jak się spieszy to się diabeł cieszy, a chyba lepiej by wszystko było dograne w 100%, niżeli potem wynikały by nieścisłości czy braki co nie?

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 8 z 76 (34 457 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

jak idzie ktoś do sklepu to oczekuje, że kasy będa wszystkie czynne a nie jedna w czasie trwanie hitowej promocji. Tak samo u Państwa. Chodzi o szacunek dla drugiej strony. Wdać decyzję wstępną (cokolwiek ona oznacza) po 20 dniach - roboczych i twierdzić, ze nie jest wiążąca - to trudne do zrozumienia. Co z instytucją promesy?

delfin
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
4
22-02-2016
Wiadomość 9 z 76 (34 447 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

27 styczeń złożony wniosek z kompletem dokumentów bez operatu szacunkowego, 4 lutego był u mnie rzeczoznawca wynajęty przez bank, 17 lutego dostałem pozytywną decyzję kredytową. Do końca lutego podpisuję umowę.

Odpowiedz
0 Lajków
Marek88
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
8
04-01-2016
Wiadomość 10 z 76 (34 399 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy